Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Khelben #88931 üzenetére

    Értem. Hát ha saját tapasztalat akkor nem nagyon tudok érvelni ellene.
    Ezek szerint ez a modell akkor kb. ipari hulladék. :( Pl. a 60 fokos visszavételt sem értem, az elég lightos még.

    15 perc 1.6GHz jó-e? Miért ne? Attól függ mi a cél, fentebb írtam.
    Azt meg nem igazán értem miért kéne kikapcsolni a gépet. senki nem írta, hogy felrobban 15 perc után.

    A többit nem ragozom, leírtam fentebb. Szvsz mindenkinek azt kell belőnie amire szüksége van.
    A többségnek 15 perces full órajeles terhelhetőségre sincs, ez már a "komolyan használom" kategória. :D

    Core-M teljesítményszintjénél szerintem kevésen vitatkozunk. A TDP kevéske, de rövid távon azért hoz i5-höz közeli eredményeket benchekben, de pl. játékban is láttam hasonlót, ahol nem volt halálra terhelve.
    Az SSD-s kép vicces, de ilyennek nyilván nem dőlök be. :)

    Na a lényeg, hogy nekem:
    - Kb. i3-i5 szintű rövidtávú teljesítmény elég.
    - Mivel rövidtávú ezért M=U.
    1. Verzió: Mivel könnyű gép kellene ezért az M kiesik (akksi+hűtés kisebb lehet). U jó lenne. Hátránya az aktív hűtés, előnye, hogy valószínűsíthetően nem lesz gond a hűtéssel/krafttal. Persze meg kell nézni a konkrét típust.
    2. Verzió: És itt jön a kérdés, hogy a Core-M - szintén rövid távra - lehet, hogy szintén hozza ezt a szintet. Akkor úgy fogalmazok, hogy i3-i5 között. Az órajele megvan hozzá, előny a passzív hűtés. Kérdés, hogy meddig bírja órajellel és mennyire melegszik. Ezt viszont a teszt és tapasztalat alapján akkor alaposan meg kell nézni modellenként külön. A Lenovo pl. gáz. Az Asus szerintem jól bírja, de a melegedés ott is erősen megkérdőjelezi a használhatóságot. Lehet, hogy ilyen alapon marad az U-s gép inkább. Úgy látszik ez a 4.5W sok passzívan.

    szerk. Egyébként meg is fordíthatjuk a kérdést. Valami 1.5kg alatti Ultrabookot ajánljatok, ami kb. Samsung Series 5 szint, csak kijelzőben jobb. i3-i5 (U vagy Core-M) szint rövid távra. A fentebb kifejtett terhelést bírja, tehát nem másodperceket, de nem is kell fél órákat. M.2 nem hátrány, de nem szükségszerű. IPS panellel (ez lesz a nehéz ügy szerintem). Billentyűzetvilágítás kell. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák