Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mbt

    csendes újonc

    Sziasztok!

    (1) A nyáron vennék egy új/használt gépet, a jelenlegi dell latitude-öt E6420-at a családom használná.
    Jelenleg azon gondolkodom, hogy használt vagy új gép érné meg jobban.
    (2) Ha újat veszek kb. 300 000 forintot tudnék rászánni, ekkor legalább 3 évet ki kéne húznia, ha használtat akkor pedig kb. 150 000-ért 1,5 évet legalább.
    (3) Néhány tervezőprogramnak (pl. CAD programok) el kéne futnia rajta, de ez szerintem nem probléma, mivel a jelenlegi gépemen is fut, emellett renderelésre is használnám.
    (4) Ha elbír néhány játékot szívesen játszanék is, de ez a legutolsó szempont.
    (5) A kijelző nem fontos, általában másik monitoron dolgozom.
    (6) Mivel most külföldre utazom fogom cipelni, de nem hordozom magammal minden nap, szóval nem gond, ha nagy és nehéz.
    (7) Operációs rendszerért nem szeretnék fizetni, van ingyenes licenszem minden Windowsra, ami szóba jöhet (7, 8.1, 10).
    (8) Mindegy SSD vagy HDD van benne, viszont jó lenne még egy slot plusz SSD-nek.
    (9) HDMI, webkamera, USB 3.0 fontos lenne, illetve a 4GB RAM gyakran kevés volt nekem, szóval ha alapból 8 GB lenne annak örülnék.

    Eddigi tapasztalataim alapján eléggé Dell párti vagyok, a finnpc.hu-ról vettem korábban használt gépeket, eddig bevált.
    Új notebook esetén A Dell Inspiron 7566, 7559, valamint az 5-ös Latitude széria között vacilálok. Nekem nagyon tetszett a régi Latitude széria strapabírósága anyaghasználata, viszont nem tudom, megéri-e cserébe egy jóval gyengébb videokártyára beruházni esetleg még drágábban is (vagy esetleg Inspiront venni). Nem ismerem pontosan a minőség-beli különbségeket, avagy hogy mennyire csak a sznobság beszél belőlem, amikor Latitude-öt szeretnék :)

    Szerintetek melyik lenne a jobb választás, vagy ha teljesen mást ajánlanátok, kérlek ne fogjátok vissza magatokat :)

    Előre is köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák