Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RWD

    tag

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    1-2 hónapon belül.
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    400.000 HUF bruttó, maximum 450.
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Irodai programok, könyvelő és bérprogram használat, sok gépelés. Hobbi/félprofi logo és képszerkesztés, böngészés. Olykor olykor film, kevés régebbi játékcím (3-5 éves releasek)
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Nem releváns.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    15,6", IPS, matt.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Aránylag sokat utazna (munkahely-lakhely), de út közben nem használnám. Súly nem zavar, erős vagyok:P
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Win10, vagy semmi és akkor megoldom.
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    SSD mindenképpen, ha lehet 256GB. Memória minimum 8GB. Optikai meghajtónak örülnék, de ezen a vonalon, ilyen ársávban ritkán szériatartozék.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    HDMI (monitorra kötve használnám az esetek 90%-ban, illetve külön billentyűzetet is kötnék rá [sok gépelés,ugyebár]), numerikus billentyűzet szükséges (mert annyira megszoktam, hogy ha éppen otthon dolgoznék vele, akkor ugye nincs velem a külső bill. / monitor kombó)
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Nekem jó lenne a használt is, de egyszerűség kedvéért induljunk ki új modellből.

    Úgy hiszem, hogy nekem üzleti gép kell. Már régebben fárasztottalak itt titeket a nyűgjeimmel, most már körvonalazódik a kép.

    Új gépek közül ezek között vacillálok:
    -Lenovo T560 (sajnos ez kicsit kilóg az ármaximumból, ha nekem való konfigot nézek)
    -Dell Latitude E5xxx
    -Dell Precision (sajnos itt is érvényes a Lenovora igaz állítás)

    Használtak között meg ugye kánaán van. HP Zbookok (van egy klafa G1 a Laptopsystemnél, bár az 17"), régi T Lenovok (imádom a klaasszik bill. kiosztásukat, ránézésre borzalmas az új T sorozaté), Dell Precision modellek, stb...

    Számomra kimondottan vonzók a vaskosabb, tartósságot sugalló régebbi modellek. Visszataszít a modern, minél vékonyabb/könnyebb vonal. Nem igazán hiszek ebben az új szemléletben, sem a fogyasztói társadalomban...

    Jelenleg kb. itt tartok.

    Köszi előre is :K

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák