Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atosz

    őstag

    válasz rizso #17073 üzenetére

    Szia,

    Én friss NAS-os user vagyok. Ennek fényében használd fel a tapasztalataimat, de biztos kijavítanak majd, ha oltári hülyeséget állítanék.

    - 2 laptopról, 2 telefonról, 1 TV-ről kellene elérni otthon a rajta tárolt adatok

    Ezt szerintem minden tudja (de még ha egy jobb routerre dugsz egy külső vinyót is...)

    - tudjon torrent klienst futtatni
    Én azt vettem ki, hogy ezt is minden tudja (akár a routerek is) és ha valaki nem HC user, akkor ezzel sem lesz gond egy belépőszintnél sem már.
    (én egy 2 helyes QNAP TS212p NAS-t kezdtem el nyüstölni. Itt a Transmission nevő klienssel meg tudom azt csinálni, hogy bármilyen külső eszközről indítom a torrentet (telefon/tablet/win) és onnan is felügyelem, azaz a telefonon egy appon keresztül bármikor rá tudok nézni mi hogy áll. Ez hasznos.)

    - FHD tartalmak gond nélküli streamelése (ehhez gyanítom nem árt majd egy jobb routert beszerezni)
    Szerintem ezt is kell tudnia egy alap cuccnak, hiszen itt csak streamelésről van szó és sok eszközötök nincsen ami egyszerre menne. Kérdés majd szerintem inkább a médialejátszón / kliens oldalon lesz (kb mint nálam - én az Apple cuccok "miatt" szívok kicsit, de jó lesz ez).
    Nekem egy tök alap 300-as TP-Link vitte eleinte, de a nem gigás LAN visszafogta a Wifis másolást 11.3MB/s-re, ezért cseréltem gigabitesre. Amúgy a többi eszközöm 10/100-as max és média stream-re sztem ez elég. Kérdés, hogy sok nagy fájl akarsz e mozgatni majd. Szóval nem biztos, hogy kell router csere, de nem is kizárt.

    - távoli hozzáférés laptopról vagy akár mobilról (pl. munkahelyemről elérjek 1-1 fájlt, ha szükségem lenne rájuk)
    A QNAP esetén ez tök jól meg van oldva és biztos vagyok benne, hogy ez nem gond a többi NAS gyártó esetében sem.

    - 0-24 működést bírja gond nélkül
    Mivel erre tervezik ezeket, szerintem egyiknél sincs gond ezzel.

    - minimum két merevlemezt fogadjon, és jó lenne rajta korábbi 2,5" HDD-k fogadása miatt legalább 2 USB csati is
    Ezt a részt passzolom, a tech sheetekből majd úgyis látod. A 2 USB-t mondjuk nem teljesen értem. Én biztos ami biztos alapon ragaszkodtam az USB3-hoz és mióta megvan még ki sem próbáltam. Ha eddig használtál külső tárakat (ahogy én is), az anyagait szerintem majd másold fel és kész és legfeljebb használd valódi offline biztonsági mentésre a nagyon fontos dolgokra.

    Én azt látom, hogy a Synology-t fogadja el talán mindenki a top-nak (ami leginkább talán a szolgáltatásokban és a finomságokban jön ki (pl. halkabb ventillátor)), majd QNAP (ami szintén nagyon igényes egyébként), de hallani az Asustor nevét is és a Zyxel viszi a pálmát ár/teljesítményban (direkt nem értéket írtam... kinek mi a fontosabb).

    A QNAP TS-212p-vel kapcsolatban azt tudom írni:
    - eddig nagyon hullámzó volt a véleményem róla, de hogy elkezdtem jobban foglalkozni vele, kezd egyre jobban tetszeni
    - hangos (engem zavar a ventillátor hangja) => és emiatt lehet le is cserélem, ha nincs rá valami barkács megoldás (a hasonló kat. Syno-ban pl lényegesen nagyobb méretű a ventillátor)
    - ha valaki nem tanult hálózatot és nem kisujjból megy minden IT-s bánat, az szerintem szív vele (ha jül akarja belőni) => én pl. egyáltalán nem tanultam ilyeneket, de nyilván sok minden ragadt rám. Tele van guidokkal és a szupportot sem mondanám rossznak, viszont a túl sok infó miatt egyszerűen nem úgy megy mint egy Apple cucc, hogy bekapcs, kész és jó... viszont nyilván marha sok a finomállítás, azaz a lehetőség is.

Új hozzászólás Aktív témák