Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vottokar

    senior tag

    Elgondolkodtam mostanság egy NAS beszerzésén otthonra. Nem vagyok infomókus , de azért anno vagy 1x éve sikerült már egyet beüzemelni otthoni felhasználásra.
    Felhasználás: otthoni file elérés cca. 2 pc és pár mobileszköz, később filmmegosztás TV-k irányába. (házfelújításban vagyunk, de nem ott lakunk, úgyhogy a darabszám és a netkapcsolat még kiforratlan. De nem szeretném lecserélni egy év után, mert kevés még ehhez is.) És természetesen alapszintű torrent. Most ezt egy Rpi3 csinálja egy pici notivinyóra, úgyhogy cca. ez a viszonylag kis teljesítmény elég is lenne
    Nézegettem a Syno DS220J-t de az 512M RAM igencsak elvette a kedvemet. Ennél még az Rpi-m is többel bohóckodik.
    Felmerült, hogy van(lesz) a QNAP TS230-as nas is. Ebbe 2G RAM került bele ugyanazzal a Realtek chippel, mint a Syno 220J-be. Valahogy a négyszeres RAM mennyiség egy kicsit több bizadalmat ébreszt bennem, mint a Syno fél gigája.
    Jobb annyival a Syno rendszere, hogy még ezen hardveres különbség miatt is érdemes őt választani, vagy jobban járok a QNAP-al?
    Nem sürgős a dolog, a QNAP-ra nem is láttam itthoni forrást, a Synot is még kevés helyen találtam.

    "Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

Új hozzászólás Aktív témák