Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dani0504

    tag

    Sziasztok!

    Nas vásárlásán töröm a fejem. A fórumban visszaolvasva elvesztem már egy kicsit, ezért segítségeteket kérem.

    - Vállalkozásunk adatainak mentése és távolról való elérése. (azzal már tisztában vagyok, hogy a RAID tömb nem mindenható, ezért kell egy külső HDD-re való mentés is)
    - Nyomtató kezelés akár kívülről is amennyiben ez megoldható.
    - Adatok titkosítása? (Jól hangzik, de nem tudom, hogy szükségem lenne-e rá)
    - Szünetmentes tápegység kezelése. (Sok az áramszünet pillanatnyitól több percig terjedő, még jó, hogy megyeszékhelyen lakik az ember...)
    - Felhasználóbarát kezelés (Édesapám 65+)
    - A család eszközeiről mentés - fotó, videók, dokumentumok, notebookok, telefonok biztonsági mentése -
    - Filmek tárolósa, lejátszása ( Jelenleg FHD tartalmak, későbbiekben UHD)
    - 4k transzkódolás? (Nem tudom kell-e ez nekem vagy mire is tudnám használni.)
    - Torrent nem létkérdés, bár későbbiekben még jól jöhet (Erre a célra a régi laptopom tökéletesen megfelel jelenleg főleg, hogy optika nincs és mostanában nem is lesz. Mondjuk a szép az egészben, hogy 8 km-re a következő faluban van.)
    - Biztonsági kamera kezelése? (tervben van a kiépítése jövőre, emlékeim szerint 6 kamerát számoltunk a riasztóssal. Bár ez is csak egy ötlet, hogy ne kelljen külön felvevő hozzá.
    - Milyen HDD-t érdemes vásárolni?

    1-2 ismerős 4 lemezest ajánlott a bővíthetősége és a RAID 5 miatt.
    Nagy vonalakban ennyi jutott eszembe.

    Köszi, pacsi! :)

    "A lényeg az, hogy a kacsák előtt mindig legyen víz!"

Új hozzászólás Aktív témák