Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kicsi kecske

    tag

    Sziasztok!
    AOC CQ32G1 - Ezzel a típussal szemezek. Ugyan most elég drága.. már csak az euro árfolyam miatt is, meg hát BF alza akcióban lehet meg kellett volna venni, de most értem meg rá, hogy lassan lecseréljem a mostani S22B300as samut.. :D

    Ami szempont. 30+" 144hz, IPS / VA panel. 250+ nit, 1000+ stat kontraszt. Freesync se árt, mert a mostani 1060 6GB nem tudja a 144 FPS-t fixen, de itt is tervezem a váltást egy használt 1080 TI 11GBra.
    Ja és FHD+ felbontás, mert a ppi elég alacsony ekkora méretben FHDnál. Vagy ennek a típusnak a FHD verzióka ami nagyjából 30 ezerrel olcsóbb, jó választás lehet? Félek h 32"on a FHD közelről irtó pixeles lesz.

    Samsung C32JG50QQU típussal is szemezgettem, de a freesync hiány miatt mivel most nem viszi a vas a fix 144fps-t félek a rossz élménytől.
    AOCnál olvastam/láttam olyan review-t hogy 250cd/m2 ellenére is borzasztóan sötét a monitor egy más márkáshoz képest.

    “Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

  • kicsi kecske

    tag

    válasz schawo #106937 üzenetére

    Annyiért egy rx 5700 xt-t is vehetsz és még több marad monitorra. Vagy veszel egy rd 5700et jó hűtéssel es raflasheled az xt biosat.

    “Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

  • kicsi kecske

    tag

    Sziasztok!

    Segítsetek dönteni pls, mert már agybajt kapok :)
    A kritérium 100-120k körül 32" 1440p 144Hz monitort szerettem volna venni ami Freesynces.
    Ki is néztem az AOC CQ32G1et, megnéztem 20 millió review videot a neten h milyen hipi szuper és milyen színe van és 4-5m a latency és a VA panel hú de császár.
    Majd a héten rám írt egy forumtárs, hogy biztos jól meggondoltam-e ezt a vásárlást ,mert ő most küldi vissza a sajátját 14 napossal.
    Állítólag a színek szépek, viszont 1440p ellenére is windowsban nagyon életlenek a betűk és netezésnél is fennáll ez a probléma. Továbbá mutatott pár ilyen videot ahol látszik, hogy pl sötét háttérnél világos világító pontok mozgás hatására dimmelnek (le fel). Pl egy csillagos eget nézel és forgatod a kamerát akkor amikor forog a kamera a csillagok fényereje csökken, majd mikor megáll a kamera nő..
    Aztán találtam a neten egy másik videot ahol összehasonlítják egy IPS paneles AOC 27G2U-val és hát valóban IPS>VA.

    Innentől gondolkozom a 27" 144 Hz-ben is szigorúan IPS panellel. A kérdés, hogy 27"ra nem kevés a 1080p? Vagy oda azért már illene az 1440p?

    Főként gamere, video nézésre és normál napi munkára lenne használva az eszköz, semmi foto/video edit.
    Tudnátok ajánlani ezen összeghatáron belül pár jó választást amivel esetleg ti meg vagytok elégedve, vagy tudjátok hogy best buy?
    Tényleg ennyire szörnyű az AOC CQ32G1?

    “Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

  • kicsi kecske

    tag

    válasz Vismajor01 #107604 üzenetére

    Tök jogos amit írsz. Azért kezdek eltántorodni, mert pl egy YTer (AnonimINC) először szét ajnározta a CQ32G1et, majd most h kapott egy 27"os G2U-t full lefikázta, hogy milyen színei meg elmosódott ghostos képe van az IPShez képest. Jó persze ez lehet marketing is. Ugyan ez érvényes a többi ajnározósra is, amiket láttam. Valóban csak a személyes tapasztalat az ami itt mérvadó lehet.

    LTT-s videot én is néztem, először attól féltem, hogy 250cd kevés lesz. Amit mutatott CSGOban videot tényleg rohadt "sápadt és sötét" volt a kép egy másik monitorhoz képest.

    Köszi az infokat amúgy, lehet akkor beruházok egy 32esre aztán ha nem jó max visszaküldöm és buktam 2k-t szállításon, nagy kaland.

    “Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

Új hozzászólás Aktív témák