Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz Hauptmann #50205 üzenetére

    Pedig mint fűtő egység most még éjszaka van a puding próbája, hisz kérdés valóban tudtok-e aludni tőle. Nappal én észre sem veszem az 1-es beltéri venti sebességet, de éjszaka hallom.
    A 2-es is akkor amikor homeofficeban vált az album a zeneszámok között és épp kevésbé koncentrálok a munkára. No meg ha épp szellőztetés után vagyok.
    Nekem 3,5-ös van.
    Ha auto-n van a beltéri venti vezérlés, folyton felpörög tök értelmetlenül 3/4-re, amivel már hideg levegőt tol be. Úgy hogy 22 fokra van beállítva és a szoba másik, hidegebb oldalán a hőmérő szerint 23,5 fokot ért el. Ahelyett hogy lekapcsolna időben és leszabályozna.
    Persze ha beállítom hogy max 2-es legyen, vagy 1-es, akkor tartja hogy az a max sebesség. Csak nekem úgy tűnik hogy 1-esen, tehát quiet-ben nem kéne sokat járatni, mert hogy a hőcserélője nagyobb beltéri venti sebességre lett méretezve.

    A kültéri nekem ablak fölé került, sajna a ház kialakítása miatt kissé tölcsérnek tekinthető az akusztikai környezet.
    Viszont nem tűnik nekem csendesnek, mármint 4 hét alatt 1x volt olyan hogy a kültéri ventije és a kompresszor talán leszabályozta magát 1 órán keresztül az aktuális igények szerint queit sebességre és csendes volt.
    Egyébként éjszaka felpörög folyton olyan hangerőre hogy aludni nem tudok tőle és a fentiek szerint túl tolja a meleget éjszaka is. Tehát amikor már fél órája elérte a megfelelő hőmérsékletet, túlszaladt rajta, akkor is még hangosan jár a kültéri, szerintem a vezérlés nem oké. Meg a venti motorja szerintem sokat állhatott a raktárban. Éjszaka azért leszokott menni mostanság a hőmérséklet annyira hogy számottevő a különbség a belső 22 fokos célhoz képest.

    Az is problémám hogy nem tud fokozatmentes venti fordulatszám szabályzást...

    A mozgás érzékelős dolog jó lenne, ami ugye 20 perc elteltével 4 fokkal csökkenti a hőmérsékletet, de akkor az első 20 percben 26 fokra kéne beállítani, ami megint nem jó. Meg ha éjszaka kimegyek mosdóba akkor ugye megint fel fogja nyomni.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • feco70

    senior tag

    válasz Hauptmann #50205 üzenetére

    Ilyen időbe nálam is éjjel nem megy a hálóba, 23 fok mikor lefekszünk, aztán kikapcs. Reggelre van 21,5 aludni jó

Új hozzászólás Aktív témák