Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • baloghgabor

    aktív tag

    válasz asha07lcc #5388 üzenetére

    Hát, bizony élesben ment a tesztelés és nagyon jól ment Neki! ;) Tegnapelőtt is hideg lett hajnalra (-14°C), de sokszor begyújtok a kandallóba is, a klíma pedig 20°C-ra van állítva. Hajnalra fennakadt a torkán egy nagy darab fa a tüzesbe, így hamarosan arra ébredtem, hogy "valaki" susogva langyosít. Nem voltam rest (dehogynem, csak eü. séta is kellett) és meglestem a hőmérőt, kint -13.8°C, bent 20.0°C, hajnali 4h. Felkeléskor bent ugyanennyi, kint -14.9°C! Érdekes módon nem sűrűn melengette (fagytalanította kint) magát, szépen csendben dolgozott, majd ajtónyitás után (ekkor az előtérből azért bevágódik a hideg) elkezdett magasabb fordulaton dolgozni, majd egy idő után mégjobban (persze előtér miatt lezuhant 18°C-ra, majd alá bent). Tegnap éjjel szolgálatban voltam, és bizony majd megfagytam odakint. (néhol közel -20°C volt, de hajnalra befelhősödött, ekkor enyhült -14°C környékére). Hazaérve a szobában kellemes 20.1°C fogadott, a kandalló meg persze már csak enyhén langyos volt, parázs sem sok benne, de kedvem sem volt begyújtani, csak elheverni a langyoslevegő alá ;) ide ==> FOTÓ . Persze az új ablak is, amit Jézuska hozott, sokat segített, mert nem zuhan be a hideg rajta, mint a régin. Ja, tegnap még ahogyan javasoltad, kiolvasztottam "előre" egy kicsikét. Úgyis jó meleg volt bent, így a maximumon hűtöttem kb. 10 percet, ugye akkor kint melegszik, ha volt is olvadék, ne maradjon benne. Utána kapcsoltam vissza a 20°C fűtésre, ahol magára hagytam, majd várt reggel langyos áramlattal. Most is szépen dolgozik, de már "csak" -4°C van kint, ez nem kihívás a klímának sem! ;)

    Ja és: B.U.É.K. !!! :))

    bégé

Új hozzászólás Aktív témák