Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vtechun

    veterán

    válasz pjen #52994 üzenetére

    klímás topicban vagyok, úgyhogy gondolhatod :)

    fürdőbe nem rakhatok klímát :) jelenleg 1 klíma és fűtőpanelek fűtenek, plusz 2-3 helységben konvektor. Aztán februárban kerül fel egy best buy (szerintem) klíma egy Mitsubishi AP35 képében. Úgy még inkább kijön a matek.

    Jelenleg is a terv az, hogy az eddigi 15 ezres és 13 ezres, összesen 28 ezres villany/gázszámla helyett legyen csak a 0%-os FHB havi 18800-as törlesztője. Jelenlegi energiaárak mellett. Ha esetleg tovább emelkedik, akkor meg pláne jobb a megtérülés. Ráadásul a konvektorokat nem igazán tudtam kényelmesen időzíteni, vezérelni az okosotthon központomon belül. Most mind a 10 éves (buta) LG klímát, mind a fűtőpaneleket teljes mértékben tudom távolról is vezérelni, időzíteni, stb. akár már most is meg tudnám azt csinálni, hogy akkor fűtsön ezerrel a klíma, ha épp nagyon sokat termel a napelem, vagy éppen melegebb (jobb COP) van kint. ezek majd idővel finomodnak. Novemberi a napelem rendszer, de eddig nem panaszkodom, havi 1000 kWh ent el decemberben és januárban fűtésre, szóval nem lesz gond. Persze valamennyi gáz is fogyott még, mert várni kellett a fűtőpanelek wifisre cserélésére... De folyamatosan napi szinten figyelem, számolom a fogyasztást.

Új hozzászólás Aktív témák