Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz ZavaBalazs #738 üzenetére

    Én annak idején kiszámoltam, hogy a legjobb napelemnek is kell legalább 16 óra szaharai napsütés, hogy visszatöltse az aksiját. Egyszerűen gyenge a napelemek hatásfoka, és nagyon kicsi a felületük. Lehet kapni ilyen táskákat, amiken viszonylag nagy felületet bevontak napelemmel, de nem olcsók. Szvsz jobban megéri akkor már venni plusz egy vésztöltőt, és indulás előtt feltölteni, esetleg ha kocsi van, akkor onnan valami adapterrel. Ami még esetleg szóba jöhet az bringánál valami dinamó szerűség, de az se valami erős, ellenben szintén nagyon drága. Szvsz számok alapján nem éri meg, de sosem próbáltam ki ezeket.

    Itt azt írják, hogy 4 kWh/m²/day a mi égövünkön amennyit meg tud termelni egy napelem ha rendesen irányba van állítva. [link] Ezek a kis kütyük felületre kb 10x10 centisek, ami 1/100 m2-t jelent, így naponta ideális esetben 40Wh-t termelnek, ami elég egy Xiaomi 10400 feltöltésére, ha a veszteséggel nem számolunk. A valóság ennek talán fele, harmada, negyede, nehéz megmondani.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák