Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cuko

    aktív tag

    válasz cuko #65846 üzenetére

    Megvettem az Aerocool Aero-500-ast, tesztelem egy ideje már, most megjöttek az új ventik is hozzá - a tapasztalataim dióhéjban:

    Pro:
    - jól szerelhető
    - jól rendezhetőek a kábelek a hátsó lemez mögött, ssd is mehet oda
    - 5+1 venti hely
    - porszűrők alul/elöl/felül
    - kapcsolók, usb a tetőn (gondolom már ez az elterjedtebb megoldás, de nekem ez az első ilyen házam)

    Kontra:
    - nagyon magasan van a súlypontja, nem áll stabilan a lábain
    - fix HDD/ODD keretek
    - (részben ezeknek köszönhetően) nem tudok elég átmenő levegőt produkálni az alsó szekcióban

    Mindent összegezve budget opciónak szerintem tökéletes.

    Azonban én egyéb ok miatt elgondolkoztam a cseréjén:
    Két videókártya van a gépemben, amikor nem ülök a gépben, ezek bányásznak. A felső kártya (ami "be van szorulva" a másik fölé) jobban melegszik, beállt 64% / 64fokra kb. Ez nekem egy kicsit hangos már, illetve hosszútávon szeretném 60 alatt tartani a hőfokot is (összehasonlításul az alsó, ugyanolyan vga 57-58 fokos ugyanekkora %-on pörgő ventik mellett úgy, hogy szintén nincsen túl jól szellőző pozícióban a táp felett, melegebb kártya alatt)
    .
    Tudnátok ajánlani az olcsóbb kategóriából valami biztosan jobban szellőztethető házat, ahol meg tudom oldani a dupla kártya jobb hűtését?
    Szerintem jó lenne egy olyan ház, aminek nincsen / kivehető alul HDD rögzítése (sőt akár az ODD is), ezeket nem használom és nem is tervezem a jövőben, viszont lefogják valamennyire az elölről jövő levegőt.

    Corsair 270R-et és a Fractal Core 1100-at néztem a listából, szerintetek jobbak lehetnek ezek az Aero-500-nál?
    Használt ház is szóba jöhet, kinézet abszolút tök mindegy.
    (A gép "szíve": 2db Palit 1060/3 (hőcsöves hűtésű) egy Asrock B250M-PRO4 (matx) lapban.)

    (Van 2db 120-as Alpenföhn WingBoost 2 Plus és 2db 120-as Xilence Red Wing a házban jelenleg, 40-50%-on, illetve 5V-ról mennek, ez alatt a zajszint alatt szeretném tartani a konfigot.)

Új hozzászólás Aktív témák