Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FID

    őstag

    válasz DarthSun #16991 üzenetére

    Hát nekem Asrock x79 extreme 4 lapom van.Realtek ALC898 Audio Codec az integrált és megvettem az Asrock Game blastert hozzá ami:

    De ezt tudod. Jacken iszonyat a különbség a kettő között digin meg semmi.Mivel ilyenkor csak átengedik a hangot, de nem nyúlnak bele nem színezik. A hoz, hogy hallani lehessen a különbséget az már nem ez a kategória és dacot vennék. Ha emlékszel még anyáztam is, hogy van egy normál hangkártyám és bukom a beállítások 90%-át mert minden szinte csak analóg jackre érvényes. És ez a legtöbb hangkártyánál így van.

    nlpK Az igazi lényege az optikának és a koaxnak, hogy 1 kábeled van nem 3 vagy több és kevésbé allergiás a külső behatásokra mint a jack kábel. Pl: Ha van egy Logitech Z906od egy normális hangkarival azt jacken kell összekötni mert jobb hangja lesz, mivel a Logitech digitális átalakítója analógra gyengébb minőségű sokkal mint a normál hangkártyáé. És megmaradnak a beállítások is. Én a digi kimenetet azért szeretem mert mint mondtam 1 kábel. Igaz se eq-t se semmit nem tudok beállítani a digi miatt viszont nem is szoktam. Az erősítőn is mindig be van kapcsolva a pure direct. A házimozira meg vettem egy creative dts dekódert és utána jön a házimozi erősítő.

    [ Szerkesztve ]

    Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

  • gexona

    csendes tag

    válasz DarthSun #16991 üzenetére

    Amúgy pont emiatt voltam erre kíváncsi.
    Mivel a jack aljaztokat abszolút nem használom és nem nevezném magam vájtfülűnek sem, a kérdés igazából az, hogy megér-e ez a különbség 2Xe Ft-ot, avagy sem.
    Pár napja jött ez a dolog, és biztosan Ti is ismeritek, de úgy éreztem, hogy valamit azonnal vennem kell a géphez lelki boldogságom érdekében, de azért félreértés ne essék, másra is el tudom költeni a pénzem:)

    Szóval azt mondjátok, hogy hangszínben és dinamikában hozhat némi változást? És mi van akkor, ha egy jóval olcsóbb hangkárytára ruházok be? Nyilván itt meg kell nézni, hogy ne u.a. a chip legyen rajta mint az alaplapon, mert akkor nem biztos hogy előrébb vagyok.

Új hozzászólás Aktív témák