Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Balazsi

    csendes tag

    Sziasztok,
    kérem a véleményeteket, milyen PNA-t ajánlotok.

    előzmény: kb. 1 hónapja döntöttem el, hogy GPS-t veszek, azóta a "szakirodalmat" nézem, de gyakorlatilag lehetetlen választani...

    Mire használnám:
    csak navigálásra, zömmel Mo.-on, de időnként külföldön is.
    Általános igény:
    - hosszútávon is megbízható legyen (pl. olvastam, hogy a garancia lejárta után 1-5 hónappal, lefagynak, tönkremennek; vagy egyszerűen eltörik a zsebben a kijelzőjük stb. Na ilyeneket nem szeretnék...)
    - gyors legyen, találjon műholdat, azt ne veszítse el,
    Műszaki igény:
    - legalább 128 MB programfuttatásra használt memória
    - rendelkezzen belső memóriával (min 2 GB, ne SD kártyára kelljen tenni a térképet.)
    - legyen benne TMC vevő
    - térkép nem feltétel, csak a vas legyen jó!

    ár:
    40 ezer körül.

    Ha tudtok ajánlani valamit, akkor kérlek szóljatok.

    (Egy kis értekezés:
    hosszas keresgélés után visszajutottam oda, hogy veszek egy Wayteq-et. Erre 5-6 (többnyire friss) hozzászólást olvastam, hogy egyszerűen zsebben eltört a kijelzője, meg a garancia után nem kapcsol be, lefagy, tönkremegy stb. (Persze tudom rengeteget adnak el/rengeteg megy hiba nélkül, de v.szinű rengeteg tönkre is megy, csak tulaja nem írja meg ide a prohardverre..)
    A Mio-t szidja mindenki mint a bokrot, a Garmin meg ár-értékben szar, ráadásul azt olvasni elavult/nem fejlődik a technológiájuk..)
    Egzotikus PNA-t légyszi ne ajánljatok (mivel kevés van belőle, még a fórumon sem kapok segítséget.)

    [ Szerkesztve ]

  • Balazsi

    csendes tag

    Sziasztok,

    térkép és térképszoftver kapcsán:

    NavNGo Primo, Navteq adatbázissal az mennyire jó a használatban ?
    A Naviguide (sokkal) jobb?

    (Laikus vagyok, ezért rákérdeznék, hogy jól értem-e, hogy ebben a felállásban:
    - NavNGo Primo a térképszoftver,
    - a Navteq meg csak a térképadatbázis?)

  • Balazsi

    csendes tag

    válasz snowdog #3728 üzenetére

    snowdog: köszönöm a választ. Már csak 1 kérdésem lenne:

    a NavNGo Primo alá TopMap térképet be lehet tenni?
    Ha igen mennyire nehézkes/bonyolult?

    (Mert akkor megvenném a NAVNGo Primot adatbázissal, és kvázi kicserélném a Navteq adatázist a TopMap-ra - ha lehet...)

Új hozzászólás Aktív témák