Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Dave™

    veterán

    válasz dudika10 #44459 üzenetére

    Persze, a kábel és a mozgás rossz párosítás, de mint mondtam, képek alapján a forrasztás nagyon gyenge az AKG-nál. Én ott rögzíteném valahogy fixen, hogy ne a forrasztás tartson, és valami belső kábelcsatornát használnék, de így nyilván olcsóbb és egyszerűbb gyártani, csak 2 évet kell kibírnia. Mondjuk abból lehetett arra következtetni, hogy a magnézium repedését firtattam, Te pedig erre reflektáltál, hogy 3 is járt már nálad. Az AD700 és alatta valóban törékeny felépítésű, nem is olyan jók az illesztések és teljesen műanyag. Viszont ezek alsóbb kategóriás megoldások és nem is erről volt szó. Gumit cserélni nem nehéz, de csavarozni kell hozzá és valami megfelelő gumit is kell keresni, hogy ronda se legyen és funkcionálisan se sérüljön. A fix pántok kikophatnak ugyan, de pl. a HD200-ban a teljes műanyag és látszólag gagyi felépítés ellenére nagyon jól volt megoldva szerintem, igaz azt elvileg pont erre tervezték. A K550 megoldása is eléggé masszívnak tűnik, bár azt majd az idő mondja meg inkább. A régi AKG-k előtt le a kalappal, ezt egy percig nem vitatom. Csak szomorú, hogy manapság más utakon jár. Még a K66-om is nagyon sokáig bírta, aztán a gumi adta meg magát (ki hitte volna), de megoldottam, bár nem lett olyan szép az aftermarket megoldás, mivel csak fehér gumiszalagom volt kéznél a gyári fekete helyett :)

    Deadzone: úgy megkérdezném az osztrákoknál, hogy mi a fene értelme van azoknak a redőknek, miért nem volt jó a K601 megoldása. Ha az volt a cél, hogy kisebb felület érintkezzen az sikerült, csak szerintem ők sem így gondolták ezt. A koponya azért viszonylag hamar véglegesedik, inkább a hajadban csinál vájatokat és azt érzed, nem? Vagy kopasz vagy? :)

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák