Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Simulacrum

    senior tag

    Sziasztok!

    Nikon D750 vs. Sony Alpha 7 Mark II?

    Lehet kicsit fura kérdés, de eszembe jutott ránézni a fényképezőgépekre, hosszú, komoly gép nélküli időszak után.
    A sztorim röviden: kompakt, később bridge majd egy Olympus E3. Hülye fejjel eladtam, már bánom, mert imádtam, de mivel zsákutca volt, így úgy érzetem lépni kell. Változott a felhasználási terület is, ezért egy Sony DSC-RX100 van jelenleg. Szeretem, túrázáshoz tökéletes, de most kicsit elfogott a nosztalgia és gondoltam ránézek a kínálatra.
    Nyilván a jövő a MILC-eké, de ha örökre venné az ember, akkor egy tükrös is szóba jöhet. Ha meg mégis eladná mindkét váz kb. ugyanannyira áron alul lesz eladható. A két váz árban jelenleg kb. hasonló. Objektívet egyet, max. kettőt vennék szerintem csak, viszont úgy látom itt a MILC-ek drágábbak.
    Lehetséges felhasználás: tájképek és rendezvények, sötét helyszíneken. A videó funkció egyáltalán nem szempont.

    Tanácsok? (árkategória a fenti kettő alapján és egyedüli szempont az FF)
    Van még szóba jöhető jelölt e kettőn kívül esetleg?

  • Simulacrum

    senior tag

    Amúgy ez a kártyahiba ténylegesen milyen szinten van jelen a profi fotózásban? Nyilván értem, hogy egy profi esküvőfotós még a 0,00001%-ot sem engedheti meg, de nekem mióta fotózom sosem volt kártyahibám. Persze nem profi mennyiségű képet csinálok, de azért már jó pár év, gép, illetve kártya használata van mögöttem.

Új hozzászólás Aktív témák