Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #31733248

    törölt tag

    válasz philoxenia #43673 üzenetére

    Az ajánlót ugye linkelhetem, amikor ilyen gépet keres valaki?

  • #31733248

    törölt tag

    válasz philoxenia #43673 üzenetére

    1. Mi van most?

    Sony A6300
    Sony A3000
    Sigma 8-16mm
    Sony 16-50mm (pancake kitobi)
    Sigma 17-70mm f/2.8-4 Contemporary
    Sony 18-55mm (kitobi)
    Sigma 30mm f1.4
    Sony 50mm f1.8
    Sony 55-210mm (kitobi)
    Carl Zeiss Jena Sonnar MC electric 135mm f3.5
    Sigma MC-11 adapter
    Godox TT685S vakuk kioldóval
    Yongnuo YN-560 IV vakuk kioldóval

    Nikon 1 S1 + kitobi

    Canon 1200D
    Canon 18-55mm kitobi
    Canon 50mm f1.8 STM

    2 db. 90 centis octobox, állvánnyal, 125 wattos fénycsövekkel

    2. Hogyan jutott ide?

    A kompakt és később a MILC-gépek mellett több tükröst is kipróbáltam, de csak az első MILC-gépem, a Sony NEX-5N-t tartottam meg viszonylag sokáig. Több gépet, obit, adaptert adtam-vettem időközben. A NEX-5N-t tartós használatban A5000 követte, de feljebb akartam lépni, így A6000, majd A6300 lett belőle. Sok próbálgatás után kénytelen voltam belátni, hogy a tükrösök alapvetően nem nekem valók, elsősorban a méretük miatt. Pedig a Nikon D7200 nagyon-nagyon tetszett, de józan ésszel be kell látnom: egy ekkorát a legtöbbször nem sétáltatnék.

    Szívesen feljebb lépnék, a Sony full-frame kínálata számomra most a csúcsok csúcsa. De itt már sajnos számomra túl méretes darabokról beszélünk és a mostani rendszeremhez képest elég jelentős lenne a méret- és árnövekedés. Lehet, hogy nevetségesen hangzik, de a hozzám hasonló felhasználók vásárlási hajlandóságán már egy pancake kitobival nagyot tudnának lendíteni. Szintén visszatart, hogy az A6300-hoz képest az A7 II gyengébb tudású, az A7R II pedig túl drága (ahogyan az egyébként csodás obik is azok).

    Még a Sony full-frame gépeknél is jobban vonz a Fuji, a kisebb méretek és alapvetően két obi miatt. De sajnos tudom jól, hogy hiába esem hasra az 50-140mm f2.8 képeitől, nem fogok egy kilós obit magammal vinni. Az 56mm f1.2 a másik hasonló, itt a lassú fókusszal és a Sony 85-ösének ígéretével próbálom vigasztalni magam, de nem teljes a siker... Szintén piros pont a két jó minőségű kit alapzoom miatt, de erre végülis van jó minőségű, adapterezett megoldásom jelenleg is.

    3. Mit szeret benne?

    A jó fogású rangefinder vázra felpattintott pancake kitobi a hordozhatóság szempontjából óriási pluszt ad, mert minden nehézség nélkül magammal vihetem egy övtáskában. Az adapternek köszönhetően a minőségi obik nagyon olcsón elérhetőek. A fókusz nem csak villámgyors, de okos és kiszámítható is. Az arcfelismerés és a követő fókusz nagyon hatékony. A szenzor kimondottan jó és jól is húzható. A 4K videó minősége, a videós extrák nagyon erősek. Nagyon jó gép, öröm a használata.

    4. Hova lép/fejlődik tovább és miért?

    A vlogom fejlesztem elsősorban, mert sokan nézik (erre szolgál a három váz). A hang- és fénytechnikát is fejlesztenem kell. A videós utómunkában is szeretnék fejlődni (van is honnan). A Canon gépre átmenetileg esett a választásom, kíváncsiságból, mivel a korábban megszokott Canon színvilágra vágyó és más, a fotózás iránt érdeklődő kollégákon szeretnék ilyen módon segíteni. Ha nem annyit dolgoznék, amennyit most, szívesen mennék többször várost (épületet), tájképet és portrét is fotózni... Vágyom még a közeli koncertfotózás élményére és a szintén közeli, gyors sportfotókra is.

    A portréhoz még egy Sony 85mm f1.8 fog kelleni és a Canon 70-200mm f4-et (IS nélkül) is megveszem, ez utóbbit nem annyira a valós igények, inkább csak a birtoklási vágy miatt. :) Az ideális obit a Sigmától várom egy szép mosodájú 60mm f1.4 képében, remélem, teljesül. :)

    5.Mire használja a gépét?

    A vlogom a legfontosabb, de messze nem ez a leggyakoribb használat. Sok a tájkép és városnézős fotóm, a női portrém (sajátról :) ), a családi képem és videóm.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák