Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MrChris

    nagyúr

    válasz Nippon #43304 üzenetére

    Erről a pdaf problémáról nem tehetünk, technikai adottság amit nem oldottak meg és így hibásan működik, júzert az érdeli, hogy videóra így használhatatlan, vagy valami nagyon speciálisan kell használni.
    Ellent kell mondjak, az összes kis Sigma obival csinálja, ha rákeresel jönnek elő az ezt pl 30-assal bemutató videók. 60-assal is csinálja, csak azzal kevésbé látszik a nagyobb mélységélesség és szűkebb vágás miatt.
    De fogalmazhatok Econosan félrevezető, csúsztató módon:
    Sajnálatos módon a Sony autofókusz rendszere nagyon gyenge, bizonytalan, állandóan vibrál, folyamatos fókuszlégzést csinál, videóra hazsnálhatatlan a Sigma obikkal, ezzel szemben a Panasonic kiváló és nagyszerű DFD rendszere lehetővé teszi ezen objektívek probléma mentes használatát.
    Ezt az elengedést viszont nemtom hova tenni, ha valamiben gyengén vagy ebben az esetben hasznavehetetlenül muzsikál akkor az Sony esetében nem számít? Felmentést kap?
    Abban a felülvizsgált videóban a szakállas csávó bemutatja ugyan azon helyszínen, hogy jól működik a GH5 videós autofókusza. Lassabb, ez tény, de a használatával semmi baj, 1-2 tized alatt betalál és leköveti. Személy szerint én nem így használom a kicsi Panám, jobb szeretem én megadni neki mire tegye a fókuszt. Kikapcsolom a követő és állandó fókuszt, ott van az expó gomb amit félig lenyomva akkor fókuszál mikor én akarom és oda amire mutatok.

    Arról a júzer nem tehet hogy valamit rosszul terveztek meg és túlmelegedés miatt leáll. Steve Jobs esete a térerővel: iphone eldobja a hálózatot? Rosszul fogod a mobilt! Engedd el! :DDD Élesben én nem használnám, ha a munkámban van ilyen eszköz azt kidobom. Pl koncert és próba között általában 20-40 perc van ez alatt kell nekem kontrollt csinálnom ami 45-60 perc lenne, így ebbe nem férhet bele, hogy most kicsit várunk, míg lehűl. Erre én is írhatnám, hogy ezt engedd el, ez ilyen.

    Egyet értek, lehetne normális gépajánlókat készíteni, már gondoltam rá, de az eszembe nem jutott, hogy a fele arról szóljon, hogy miképp tudjam leszólni a konkurens gépeket és mimdenben fényezzem, mennyivel jobb az enyém. Ha olyan szellemiséggel készülnének ajánlók mint Econ írása, na akkor lenne csak igazán haddelhad.

Új hozzászólás Aktív témák