Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rumos14

    nagyúr

    válasz t.imi #1051 üzenetére

    először is, ne hamarkodd el a döntést, és ne 1-2 vélemény, teszt alapján válassz, úgyis mindenki mást fog mondani. el kell menni MM-ba/Fukarba, ezek a belépő gépek ki vannak rakva, meg lehet fogni, nyomkodni.
    lehet hogy el foglak keseríteni, de a Sony A300 és az A200 képminősége elvileg egy és ugyanaz, tekintettel arra, hogy a képalkotásért feleős alkatrészek ugyanazok bennük. a képek amúgy az A300-ammal készültek, és elvileg azt akartam demonstrálni, hogy Szten tapasztalatával ellentétben szerintem képes jó képeket készíteni az A200/300.

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz t.imi #1051 üzenetére

    Használtban is gondolkodsz? Az általad írt típusok egy része már kereskedelmi forgalomban nemigen kapható....

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • Mercutio_

    félisten

    válasz t.imi #1051 üzenetére

    E-330, E-500 felejtős, olyból E-520 amivel érdemes foglalkozni (a régebbi felsőkategóriás váza még most használtan is drága, az új meg pláne. pixinfo-n vannak gépadatok, megjelenés, és tesztek, bár ebben kissé elfogultak, hisz nagyrészük Canon Fan, vagy épp Canon Hungáriánál dolgozik/zott úgy tudom :DDD
    Olynál ha megfelel az igényeidnak az alapobi és egy tele, akkor jó választás, de ha valami ettől eltérő obi is kell mélyen zsebbenyúlás lesz (igaz minőséget is kapsz, de az alsó szegmensben kevés a jó de megfizethető obi úgy tudom)

    K100D-t nem tudom miért szidták, ha tesztben, az nem mérvadó, nézz képeket, amit azzal csináltak, pl. pixel-peeper egy jó oldal, gépek és obik szerint is tudsz válogatni és ha egy konkrétat kiválasztol felül a menüben tovább szűkítheted a képeket rekeszérték (ez az F) vagy éppen gyújtótáv, illetve képméret (minél nagyobbat érdemes választani annál több részletet látsz) alapján. A képeket a flickr-ről gyájti össze, tehát nem laborképek, hanem a valós használatot tükrözik (persze emiatt van ahol a fotós bénaságát mutatja a kép, nem a gépét :D)

    Öhm, ahhoz, hogy beleférjen a ház az obin lévő számok közül a kisebbiknek (18-55-ből a 18) kell minél kisebbnek lenni (vagy távolabb kell menned a háztól ;) )

    Az F-érték az az obi "fényerejét" mutatja, minél nagyobb, annál kevesebb fényben tudsz adott zársebesség érték mellett adott témáról bemozdulásmentes/kevésbé bemozdult képet csinálni.
    Persze itt is csak egy - bár lényeges - információ az objektív kezdő fényereje, ugyanilyen lényeges, hogy nyitott rekesznél mennyire ad éles képet (van ami pl. 2.8-ról indul, de 3.5-re kell beállítani a rekeszt, hogy valóban éles képet adjon, míg más obi pl. 4-ről indul, de már ott is "pengeéles" a képe.

    Canon 1000D, passz, kérdezd a Canon-os topicban, ott biztos tudják mennyi igaz az élességből (az se mindegy milyen obival tesztelték) azt viszont mégegyszer ajánlom, hogy először tapizd végig a gépeket, hogy kényelmes-e a fogása, nézz bele, hogy elég-e neked a kereső képe (nézz mellé meg más márkát is, hogy össze tudd hasonlítani) így eleve ki tudsz szórni sok gépet és azokkal nem kell utána már az időt tölteni.

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Új hozzászólás Aktív témák