Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gépötty

    senior tag

    Sziasztok!
    Nemrég megadta magát a kompaktom. Már egyébként is gondolkoztam, hogy feljebb kellene lépnem szenzorméretben, de ezen kívül tulajdonképpen (főleg a költségmentességével) kielégítette az igényeim, így nem erőltettem. Most viszont kész tények elé vagyok állítva. Olyan érzésem van, mintha a fél karom tépték volna le, amin nem segít (sőt), hogy kényszerből próbálok a régi, A540-es kompaktommal újra együtt élni.
    Az azóta eltelt mintegy három hét, napi három-öt óra neten nézelődéssel, teszt- és hirdetés-olvasással telt el, aminek eredménye az lett, hogy ha belefér az időmbe (és van polcon), ma elmegyek körbetapogatni egy Olympus E-PL6-ot. Dual kitben, legalább tudjam, milyen a fogása.
    Arra kérnélek titeket, hogy aki tud valamit az E-PL5-tel kötendő házasságom ellenében, az mondja most, vagy hallgasson mindörökké! :D
    Néhány preferenciám:
    - nem vagyok se művész, még csak tehetséges sem, talán alulról súrolom az igényes amatőr kategóriát;
    - kevés időm jut fotózni. Tanulásra, fotós közösségbe járni egyáltalán nincs, játékra pedig akkor van némi idő, amikor a családdal megyek kirándulni, de ezt is behatárolja, hogy igyekeznem kell (így is mindig rám kell várni, míg az állványommal utolérem a csapatot);
    - szeretem a kütyüket, imádok elektronikákkal buzizni;
    - nagyon szeretem az apró részleteket megfigyelni, sokat makrózom, és sokat zoomolok például épületek részleteit szemügyre véve;
    - sokszor kell családi ünnepségeket, a gyerekek színjátszó fellépéseit megörökítenem;
    - nem fontos a sebesség, utálok kapkodni - driftelő autókat is inkább nézek, mint dokumentálok;
    - nem akarok ebből élni, pénzt keresni, de ha kell, a munkámhoz felhasználnám a tudását;
    - nemrég volt szerencsém egy 1100D Canonhoz, na olyan nem kell.
    Ennek fényében:
    - ha lehet, ne csattogjon a tükör;
    - nem számít a méret;
    - átnézeti keresőt sosem használtam a G10-en, nem feltétel;
    - ha lehet, legyen kihajtható a kijelzője;
    - ha lehet, tudjon videózni a ma elvárható szinten;
    - tetszik a 'rányúlok a kijelzőn, és oda fókuszál' dolog, ha lehet, akkor kérném;
    - 150k a felső limit, de inkább tartanék 100 felé, a többit pedig apróságokra (szűrő, tartalék akku, markolat, vaku) költeném.
    A "ha lehet" azt jelenti, hogy egy másik tulajdonság érdekében hajlandó vagyok a kompromisszumra, és lemondani valamiről.
    Az E-PL5 tökéletesen megfelel minden követelményemnek - még engem is meglep - hol a csapda? Van egyáltalán csapda?
    Futottak még:
    - 700D használtan, kitobival 130k körül (kell még mellé tele, markolat, sallangok - az élmény megérné, de nem hiszem, hogy kihasználnám a tudását. Kilóg a költségvetésből is, de végignézve az 500D-től a sort, kb tízezres lépésekkel követik egymást használtan a modellek, és mindig oda lyukadok ki, hogy inkább ez, mint egy 600D százért);
    - Nikon D3200 18-105 kit (133k-tól - nem kihajtható a kereső, 24fps videó - ezek nagy mínuszok, inkább az ára miatt lett érdekes). Tekintve, hogy az 1100D versenytársa, eleve nem szimpatikus;
    - És akkor borítsuk az eddigieket: Oly OM-D E-M10 kéz alatt, újonnan, alap kitobival 130k-ért. Na ez nagyon piszkálja a csőröm, csak olyan mondvacsinált okot tudok ellene felhozni, mint hogy kellene még hozzá egy tele, ami már kilógna a költségvetésből. Persze lehet, hogy csak egyszeri ajánlat volt, kereskedő ismerős mondta egy hete. Ha annyival jobb, akkor rákérdezhetek.
    Egyáltalán jó irányban gondolkodom? Két nappal azután, hogy meghalt a gépem, majdnem vettem egy NX30-as Samut kéz alatt - még most sem vagyok biztos benne, hogy megbántam volna, többek szerint igen. Az azóta eltelt időben annyit olvasgattam, hogy már teljesen elvesztettem a fonalat. És igazán azt sem tudom eldönteni, kérdezzelek-e még titeket, annyira a fenti Olyra vannak szabva a kívánalmaim, ahogy Tiborczékat pályáztatják led-világításra :)
    Rettentsetek el, beszéljetek le, mondjátok hogy csalódni fogok, és sok a baj vele, megbízhatatlan szar, mittudomén. Vagy erősítsetek meg, hogy vágjak bele! Vagy beszéljetek rá az E-M10-re!
    Bocs, hogy ilyen hosszadalmas lett, ez már a short verzió :)
    Köszönöm!

    Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

Új hozzászólás Aktív témák