Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wolfskin

    őstag

    válasz Wolfskin #17063 üzenetére

    sziasztok,
    ma bent voltam egy mm-ban és asok gépet kézbe fogva, kipróbálva az alábbi (tév)hitekben megerősödve jöttem ki.

    • az e-pl3 kihajtós mechanizmusa jobban tetszik, mint az e-pl5.
    • anyaghasználat is jobban tetszik (igaz fém szürke vs fehér volt kitéve)
    • amúgy a dizájn szinte ugyanaz, az e-pl5-ön sem volt markolat, illetve utángyártottat az e-pl3 -ra is lehet tenni.
    • az e-pl5 AF leheletnyivel gyorsabb
    • mindkettő sokkal gyengébb gyengébb ergonómiailag, mint az e-pl1
    • a 3" 16:9 lcd egy nagy átverés, sokkal kisebb (alacsonyabb) a képe és feleslegesen széles.
    • a múltkori tesztképeket (e-pl3 sötét részeken nagyon kinagyítva jobban zajosodik és iso 3200-nál már látványosan gyengébb) valamint a netto 80 ezres különbséget figyelembe véve nálam az e-pl3 javára billenne a mérleg
    • méretben a gép bár kicsi, a 14-150-es objektívvel más korántsem egy zsebmasina, pláne a kisebb dslr-ekhez képest (d3100 pl.), így ezen a téren jelentősen csökken az előnye.
    • a dslr élőkép esetén baromi lassan fókuszál, lassabban mint a pen, plusz csapkodja a redőnyt, szerintem ez a funkció max videóra hasznos.
    • fényképezni tényleg sokkal kellemesebb egy slr-el, viszont sok szituációban pl öltönyben egy rendezvényen egy kis géppel láthatatlanul elcsattintasz egy képet, addig egy ekkora géppel más fotóssá válsz... (és még mindig SOKKAL nagyobb cipelni)
    • egyre inkább szimpatikus egy pentax k-50 (ha már, legyen esőálló) egy 18-135WR optikával. az sajna nem kihajtható az lcd, d sebaj. sőt, ha jobban vigyázok majd egy százassal olcsóbban megúszható ugyanez k-500al, igaz, azt nem láttam ilyen nagy átfogású zoom-al.
    • a k50/500 méretben, kezességben hogy aránylik a nikon d3200-hoz?
    • az igaz, hogy a pentaxhoz lehet leginkább (nagy választék és olcsó ár) régi mf optikákat venni, amikkel kompatibilis?

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

Új hozzászólás Aktív témák