Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sgery

    őstag

    Üdv minden kedves Kollégának,

    Erre a konfigra keresek valamilyen hütöt a gyári helyére. Ami a cél: halk legyen :) Persze ésszerü áron. Ha 6-10e-res kategórában lenne valami jó, az lenne az igazi. Tuning nem cél, viszont játékra is lesz használva, tehát melegszik is...

    Asroc B85M Pro4
    i5 4440
    FRACTAL DESIGN Define R4 házban.

    Elöre is köszönöm és Kellemes Ünnepeket Kívánok mindenkinek :)

    FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

  • sgery

    őstag

    válasz LógaGéza #65208 üzenetére

    De annyira fájna 15e ft egy vasdarabért.. :)

    FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

  • sgery

    őstag

    Sziasztok!
    Véleményt írni jöttem vissza :)
    Az alábbi konfigba kerestem cpu hűtőt:
    Asrock B85M Pro4, Intel i5 4440, MSI GTX 760 TF, HyperX 2x4Gb, WD Blue 1TB, Samsung 120Gb 840Evo, FPS Raider 550W és egy Fractal Design R.4 házba ment.
    Végül az itt ajánlott THERMALRIGHT HR-02 Macho Rev.A-t vettem.
    A hűtő nagyon csendes, igazából nem is hallani hogy megy. A venti nem pörög túlzottan sokat. Jó méretes darab amúgy, a felszerelése nem nehéz de azért kell hozzá egy kis idő... A leírás mondjuk lehetne egyértelműbb, mint egy ikea szerelési papír...
    A cpu hőmérséklete 40 fok főlé nem ment, azt is játék közben alacsony házszellőzésnél érte el. Átlagos bönégszésnél 25 fok körül mozog a hőmérséklet ami elég baráti mivel majdnem szobahőmérséklet.

    Köszönöm a segítséget a választáshoz :R

    Végül egy kép róla:

    FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

  • sgery

    őstag

    Sziasztok!

    Eddig évek óta nem zavart a gépem ventillátora, de mióta mellette hifit hallgatok rendkívül zavaró lett - pedig nem is hangos - így a lehető leghalkabb megoldásra szeretném átépíteni.

    Ami nálam egyedi, hogy egy bútorba van beépítve.
    Ez egy alsó polc, alul van 2 lyuk a szellőzőknek - egyikben bemegy, másikon kimegy a levegő.
    Az ajtó sem tökéletes, min. rés van körülötte pár mm.

    Akár olyan megoldás is jó lehet, hogy magát a cpu hűtőt kiviszem a szekrény aljára, így nem magában a házban fűtene tovább. De nagyon halk kellene :)

    A gpu néha felpörög, de épp hogy csak megmozdul ilyenkor és le is áll, annak nincs hangja. (ASUS GeForce RTX 2060S 8GB DUAL EVO OC)

    A lényeg igazán, hogy kis terhelésnél ne legyen hangja (böngészés, zenelejátszás..) - aztán sketchup meg nagyigényű dolgoknál nem zavar ha van hangja.

    Lehet, hogy a tápot is a polc aljára szerelem, az se fűtsön, elvileg ha nincs meleg akkor passzív állapotban is működik.
    (FSP Raider 550).
    Vagy akár ki is cserélem ha nem lenne elég csendes.

    1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
    Mindegy, halk legyen.
    2.: Milyen házba kerül?
    Egyedi építés. Klikk a képhez.
    (kábelezés rendbe lesz téve a szabad áramáshoz ;) )
    3.: Milyen alaplapra lesz?
    MSI B450M MORTAR MAX
    4.: Processzor típusa?
    AMD Ryzen 7 3700X
    (most ez a hűtő van rajta: Be Quiet! Pure Rock)
    5.: Ramok típusa?
    Kingston HyperX Fury Black CL16 (2x8GB) (HX432C16FB3K2/16)
    6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
    Passzív lenne a legjobb, a lehető leghalkabb megoldást keresem.
    Ezen kívül keresek olyan ventillátort is amivel ki-be járatom a levegőt a gépházba - és szintén a leghalkabb megoldással :)

    Előre is köszönöm a hatalmas segítségeteket és szaktudásotokat :R

    FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

  • sgery

    őstag

    válasz sgery #96025 üzenetére

    Addig is kicsit átnéztem mi lehet én szerintem jó megoldás:

    A cpu-ra egy passzív Noctua NH-P1, arra egy Noctua NF-A12x25 LS PWM. Jó esetben el sem indul ha megvan a megfelelő légáramlásunk a házban.

    A polc aljára 2db Noctua NF-S12B redux-700 - ezek befelé fújják a levegőt alulról.
    A polc tetejére ellenkező oldalra is tudok tenni, oda is 2db azonos noctua mehetne, ezek pedig kihúzzák a levegőt.

    Ahogy nézem ezek a noctua ventillátorok a leghalkabbak?

    Így elvileg extra csendesen megvan a légáramlat bent, ami mindent elér - és jó esetben bent semmi sem kapcsol be.

    [ Szerkesztve ]

    FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

  • sgery

    őstag

    válasz Rowon #96031 üzenetére

    Köszi. Engem az pl. nem zavar ha régi technológia ha bevállt és működik.

    És hogy topicba maradjunk: cpu-ra is igaz ez? Ott van más ajánlat helyette erre a célra?

    FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

  • sgery

    őstag

    Köszi mindenkinek a választ.
    Most mindent átnéztem egyesével a gépben:
    - A mostani rendszerben a ház hűtők a leghangosabbak. Próbáltam hűtési profilokkal, de sajnos azok ilyen 60-70% alatt már nem jól szabályozhatóak és hangosabbak lesznek.
    Ott am. nem zavar ha folyton 100%-on megy csak ne legyen hangja :D
    - A második leghangosabb a tápegység ventije - nem durván hangos de folyamatosan hallani, ez még zavaró nekem.
    Itt érdemes szétkapni a tápot és cserélni valami ultra halk 12-es ventire, amiből a ház szellőzését is megoldom?
    - A harmadik cpu. Itt is profiloztam kicsit, ott 25%-ra lehet most épp letolni, kikapcsolni nem engedi. ott 390-es fordulaton van - ilyenkor nagyjából nincs hangja.

    Tehát első körben akkor a házba tennék 2be, 2kiszívó ultra halk ventillátort és egy ugyan ilyet a tápegységbe is. Ide akkor ez jó lehet? Noctua NF-S12B redux-700 - Vagy mi más a javaslat? Ennél halkabbat nem találtam

    Aztán ha kell, akkor a cpu-t cserélem valami jobbra.

    FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

  • sgery

    őstag

    Köszi mindenkinek a tanácsokat és a válaszokat.

    Így lett első körben kialakítva:
    A cpu hűtést nem cseréltem még, úgy tűnik nem fog kelleni.
    A szekrény aljára került 2db befúvó, a tetejére átellenes részre két kiszívó: Noctua NF-S12B Redux-700 -asok.
    A tápban is ilyenre cseréltem a gyári ventillátort. Az is alulról szív be, nem a házból.

    Normál használatnál (böngészés, zene, kameramegfigyelő..) 24 fokos szobahőmérsékletnél a cpu 55-58C között ingadozik, rendszer és MOS 37-40C között, PCH 55-57C.
    Úgy, hogy a ház ventillátorok 50%-ra vannak téve 420 körüli fordulaton, a cpu 25%-on 400 körül forog - így nagyjából semmi hangjuk nincs.

    Azért amikor ezek a Noctuák 100%-on pörögnek van hangjuk. Nem sok, de hallani - úgy,hogy ahogy néztem ~ leghalkabb a piacon.

    Szóval egyenlőre marad így, remélem tartja a hőt :)

    FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

Új hozzászólás Aktív témák