Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Molydeus #88038 üzenetére

    Wait...Geon féle kapcsolóban rugót akarsz scerélni? Hát nem Geon rugó van ezekben? :Y

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • dqdb

    nagyúr

    válasz Molydeus #88038 üzenetére

    Bekerült billentyűzetbe is a lineáris változata.

    Először is piros, nagyon piros, még pocsék mesterséges világítás és elcsúszott fehéregyensúly mellett is nagyon piros :)

    Másodszor még mindig utálom a hibrid MX-Alps nyákokat, mert a közös láb az valójában egy nagyobb ovális, így több ónt eszik meg, míg az "ikerlábat" csak egy szögben lehet jól forrasztani, ami éppen 180 fokkal el van forgatva ahhoz képest, amit kedvelek.

    Próbáltam alma-alma buildet összehozni, hogy a 205g0-lal megkent Durock Silent Linearral releváns legyen hang terén is az összehasonlítás, inkább alma-birsalma lett, de következtetés levonására szerintem alkalmas:
    * mindkettő nehézsúlyú ház nagy darab rézzel, ez TKL, az ergo TKL, ez egy kicsit nehezebb, szóval előnyben van, de a 10% eltérés nem releváns,
    * egyik házban sincsen semmiféle szivacs, se a nyák alatt, se a nyák és a plate között, se PE sheet a kapcsolók alatt, semmi
    * nuku flex cut, se a nyákon, se a plate-en, ez igaz mindkét billentyűzetre,
    * mindkettőben műanyag plate van, de a másik POM, ez pedig PC, aminek kissé magasabb tónusú a hangja, de elhanyagolható a különbség,
    * mindkettő tab gasket mount, de eltér a megvalósítás: míg a másik keményebb U alakú gumiprofilt használ és a legjobb gasket mount implementáció, amit eddig használtam, addig ebben az unalomig megszokott poron csíkok vannak, nem rossz, de semmi extra,
    * a másikban Durock V1 stabilizátorok vannak, ebben TX R3
    * a másik billentyűzeten 2.25u+2.75u split space van, ezen 7u, amin ráadásul még hangolni kellene egy kicsit, szóval ezt nem vettem figyelembe az összehasonlításban
    * dyesub PBT Cherry kupakok kerültek fel, azon MT3 ABS van, de ez nem számít, a másikon volt már mindenféle kupak, elenyésző a különbség hangosságra.

    Ami a legfontosabb: nulla gumis érzés, amiben a Durock Silent Linear és az össze többi halkított kapcsoló többé-kevésbé bővelkedik, ez úgy jár eléggé halkan, hogy nem nyúlós a vége az útnak, ha minden más téren rosszul teljesítene a kapcsoló, akkor azt mondanám, hogy már csak ezért megérte, de nem teljesít rosszul.

    Nekem kelően simának érződik, ha egyszer elindult. Azonban az extra hosszú rugó miatt nehezen indul el, érzetre a még hosszabb, 22 mm-es Geon rugós Cherry MX Blacknél is nehezebben, emiatt tényleg lehet úgy érezni, hogy nem jár simán. Ha legközelebb használom ezt a kapcsolót, akkor rugót cserélek majd benne a jól megszokott 22 mm és 62,5 vagy 65 grammos Geonra.

    Hangra hangosabb, mint a Durock Silent Linear, ezért majdnem azt írtam elsőre, hogy ez egy halkított kapcsoló és nem egy halk kapcsoló, aztán elővettem a szekrényből a Kailh Box Silent Brownt, és azonnal korrigáltam magam: ez egy halk kapcsoló, de azok közül a hangosabbak közé tartozik, míg a Durock Silent Linear az egyik leghalkabb a piacon.

    TL;DR olyan számára, akinek fontos a gépelési érzet bármennyire is, de halkabb billentyűzet kell, nehéz bármi mást ajánlani a jelenlegi piaci választékból. A rugócsere erősen megfontolandó, főleg olyannak, aki a puhább kapcsolókat szereti.

    A kapcsoló nagyon sárga taktilis változatával is teszek majd kísérletet valamikor a közeljövőben, nagy az esélye, hogy ez úgy fog megtörténni, hogy a Durock Silent Linearok repülnek a másik billentyűzetből, és azok helyére mennek majd.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Új hozzászólás Aktív témák