Keresés

Hirdetés

  • Retro Kocka Kuckó 2024

    lo Megint eltelt egy esztendő, ezért mögyünk retrokockulni Vásárhelyre! Gyere velünk gyereknapon!

  • Prémium külsőt kaphat a Motorola Moto G85 5G

    ma A 300 eurós ár mellé kifejezetten igényes megjelenés társulhat.

  • Broken Roads teszt

    gp Azt, hogy mi történt az atomháborút követően Amerikában, jól ismerjük a Falloutokból. A Broken Roads e történetet ausztrál szempontból meséli el – igencsak hasonló eszközökkel.

Új hozzászólás Aktív témák

  • Domonkos

    Ármester

    válasz pittbaba #24347 üzenetére

    Nem olyan nagyon veszes atszokni, mint elsore gondolnad. Ha tudsz mar normalisan gepirni, akkor megkonnyebb dolgod lesz. Atvaltani egy masik kiosztasra es azon is 2-4 ujjal potyogni ertelmetlen.
    Atszokni leggyorsabban ugy lehet, hogy szunetben/szabadsagon vagy amikor raersz egyszer atvaltod a kiosztast es torlod az eddigit onnantol nem valtod vissza. Ne munkaban vagy nagy hajtasban kezd el a tanulast! Az elso 2 het lehet hogy gyilkos lesz, de miutan megbaratkozol vele, egyre kenyelmesebb valik. Lassan majd el is kezd kikopni a qwertz (vagy mi) de elfelejteni szerintem senki sem fogja. Telefonon meg most is qwerty-t hasznalok es egyaltalan nem zavaro. Valahogy nem jon termeszetesen, hogy 2 ujjal potyogve a dvorakot hasznaljam - szoval nagyon nem akad ossze a ketto. Ha nagyon muszaj, akkor szokott meg menni a qwertz normal billentyuzeten is, de lassabban, mint mikor meg kizarolag azt hasznaltam. Neha nehez elkezdeni vele gepelni, es rovidebb szunet utan is van hogy elfelejtem hogy azzal kell folytatnom az irast, de nagy kaoszt nem okoz. A qwertz-s sebessegemet kb. 3 honap utan tudtam hozni es 350 leutes / perc-ig rapid sebesseggel fejlodtem. Azota kicsit alabb hagytam a sebessegre gyurassal. Fel ev utan ugyanolyan kenyelmes lett, mint az elozo. (bar hozzateszem, hogy napi 20k leutes alatt mar honapok ota nem voltam...)

    Erdemi es elterjedtebb kiosztas meg nagyjabol 2 van: Dvorak - prima kezalternacioval; es a Colemak minimalisra csokkentett ujjmozgassal. Dvoraknak van tobb kevesbe elterjedt valtozata is, Colemak jobban internacionalis - bar ezt majd a kollegak helyrerakjak :DDD Meg meg van par kulonbseg egyik-masik elonyere-hatranyara amin orakat lehetne vitatkozni, de nem erdemes. Neten tomenytelen mennyisegben talasz rola irasokat.
    Akarmelyiket is valasztod, sok megbanasod nem lesz benne. - csak valahogy bird ki azt az elso par hetet. ;)
    Uj billentyuzetet meg nem erdemes venni. Kezdd el a legkenyelmesebben a tanulast - ezzel megsporolsz meg egy agyremet. :))

    [ Szerkesztve ]

    Gender of electrical connectors is defined by the pins.

  • nagyArc

    tag

    válasz pittbaba #24347 üzenetére

    Van esetleg tapasztalat, mennyi időbe telik megszokni?
    Én 15 év programozás után szoktam át az ANSI-ra. Meg tudom erősíteni, hogy programozáshoz sokkal jobb, mint a magyar kiosztás. Két dolgot szoktam meg nehezen:
    - a nulla a 9 után van,
    - a Z az Y helyén van és viszont.
    A teljes átszokáshoz két hét elég volt. Az egysoros enter a gyakorlatban sokkal jobb, mint a kétsoros (érdekes módon ezzel a kezdeteknél sem volt semmi problémám). Ha valami hosszabb magyar szöveget kell írni, akkor átváltok magyar kiosztásra. Igaz én csináltam magamnak egy elég speciális magyar kiosztást, a nulla után van az Ö és az Ő (ezeket így könnyű megjegyezni, mert mindkettő gömbölyű, mint a nulla). Alatta a P után van az Ü és az Ű, utána az Ú (a három felül nyitott betű). Egy sorral lejjebb az L után van az É és az Á (mint az eredeti magyar kiosztáson). Az Ó átkerült az 1 elé, a hosszú í pedig alt+i (ez az egyetlen alt-os betű). Ezzel teljesen gördülékenyen írok magyar szöveget. Az egeret is lecseréltem egy trackballra, így az "egér" mindig ugyanott van az asztalon, nem kell huzigálni, és hasonló okok miatt a TKL billentyűzetet is nagyon tudom ajánlani, mert sokkal komfortosabb lett minden.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák