Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imi3est

    csendes tag

    dqdb: Lassított videón úgy látom hogy a fehér fényt úgy állítja elő hogy sorban pirosan,kéken majd zölden világít egymás után. A perifériás látásban úgy tudom inkább a fényerő változásra érzékeny a szem, ami ez esetben viszonylag állandó. Én amúgy nem max fényerőn használom. Plusz régen a villanykörték is villogtak 50Hz-en, és nem nagyon zavarta az embereket. Persze igazad van, lehet jobb lenne ha nem villogna. Csak azért védem kicsit mert én is tartottam a villogástól, valaki írta is hogy valamelyik redragon billentyűzetnél ha mozgatta a fejét akkor szétestek alapszíneire a fényei mint némelyik projectornál. Én ilyet nem tapasztalok, úgyhogy nekem megfelel.
    Viszont ma kicseréltem 9db kapcsolót és ráment kb. 1 órám. Az insert/del/pgup stb hatos alig akart kijönni, a switch-ek felső vékony műanyag csík része szét is tört háromnál. [kép] (pedig jól fogtam meg őket, egyszerűen annyira erősen kellett őket húzni. Némelyiknél a kis fehér fül is letört az aljáról amivel meg lehet fogni őket. Utólag jobban megnézve látszik hogy a b*zik valami ragasztót nyomtak némelyik kapcsoló alá. [kép] De jó - köszi a hot-swap-es billentyűzetet. Szerencsére a kis műanyag darabkát kivágva továbbra is teljesen használhatóak a switch-ek, de ez azért elvette a kedvemet a cserélgetéstől kicsit. A switch szétszedéshez amúgy valami vékony kést érdemes használni. (Először kis 1-2mm-es csavarhúzóval próbálkoztam, de az nagyon nehezen akart bemenni a fölek alá) Pár képet rakok fel, a teljes körbe gyumigyűrűs verzió teljesen lenémítja, a féloldalas verzió pedig csak lehalkítja a kapcsolókat. Lehet hogy ez utóbbi lesz a befutó, bár úgy vettem észre hogy ezt nem mindegy melyik oldalra rakom, mert az egyik oldalon valamiért akad kicsit a billentyű lenyomáskor. Sajna csak 5-10 ilyen gumigyűrűm volt itthon. [kép] [kép] [kép]

Új hozzászólás Aktív témák