Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zotyko

    csendes tag

    Sziasztok!

    Feleségemmel az első saját autónkat szeretnénk megtalálni. Ehhez szeretnék segítséget kérni ajánlott márkákkal, típusokkal, stb.

    Jelenleg a szüleim 25 éves Toyota Carina kombiját használjuk, és bár elképesztően jól szolgált minket az elmúlt években (ennek az autónak soha semmi baja nem volt, hihetetlen, hogy ennyi év után is milyen megbízható), úgy érezzük, hogy elérkezett az idő egy új, saját autóra.

    Budapesten élünk, de a családjaink vidéken laknak, így jellemzően havonta egyszer, inkább hosszútávú utakra használnánk. Persze vidéken is szoktunk vele a városban közlekedni, és van hogy Pesten is heti egyszer elmegyünk vele vásárolni, de itt nem lenne napi használatban, jellemzően nem autóval járunk dolgozni sem. Elképzelhető, hogy pár év múlva agglomerációba költözünk, ekkor lehet, hogy a napi munkábajárás már autóval lenne.

    Bár még csak ketten vagyunk, 3+ gyereket szeretnénk, és jó lenne, ha 3 gyerekig jól tudnánk használni az új autót. Talán 3 gyerek után váltanánk a következőre, ha szükséges. Mivel jellemzően hosszúhétvégékre, vagy akár 1-1 hétre utazunk, fontos a nagy csomagtartó, ezért elsősorban kombi vagy egyterű autókban gondolkozunk.

    Néha kölcsönkérjük a szüleim Galaxy-ját, nyilván az egy másik árkategória, de azt egyébként nagyon szeretjük.

    Pénzben 1,5-3 millió között gondolkoztunk. 3 millió fölé csak akkor mennék, ha valahogy meg lennék győzve, hogy például 3,5 milláért van egy egyértelműen jó (jobb) vétel.
    Tudom, hogy elég tág ez az intervallum, de ez azért van, mert nem igazán értek a témához, persze nézegettem hasznaltauto.hu-t, meg joauto.hu-t, de ennyiből nem tudtam meg, hogy mi lenne a jó döntés.

    Még néhány dolog:
    Minimum 1.6, maximum 2.0-ás motort szeretnénk bele.
    Szempont, hogy tágas legyen, ha lehet.
    Szerintem benzin és dízel is lehet, hiszen sokat használnák hosszabb utakra is.
    Szeretnénk ha 10 évnél nem lenne öregebb az autó.
    Szempont lehet a megbízhatóság. Nyilván nem lesz még egy Carinánk, de jó lenne, ha nem egy típushibákkal teli autónk lenne.
    Szempont a biztonság.

    Márkákat nem írnék, bár van pár, amivel szimpatizálunk, de valójában nem értünk hozzá és inkább kíváncsi vagyok a ti ajánlásotokra. Ezért minden ajánlott típusnak nagyon örülnénk.

    A vásárlással nem rohanunk. Jó lenne még idén megtalálni, de legkésőbb 2022 február végéig. A lényeg, hogy egy egy éven belül legyen meg, de ha már egy hónap múlva megtalálnánk az ideális autót, megvennénk.

    Nekem ezek jutottak eszembe, de ha van még bármi, ami segítség lenne, szívesen megírom. Minden segítséget nagyon köszönök!

    Üdv,
    Zotyko

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák