Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ViZion

    félisten

    Sziasztok!
    Nekem is dilemmám van... autót vennénk: 2 gyerek, 2 felnőtt + 1 nagy kutya.
    Kombi kellene, 1 m a határ pénzben. Éves 10-12000 km, esetleg kicsit több lesz a jövőben, 15k max.
    Értelem szerűen kombi/egyterű vonalon keresgélünk. Nem kell sportkocsi, megbízható kell, különleges igény nincs, el. ablak, szervo, ABS, ilyesmi. Reggelente szokásos kör, iskola, munkahely, este meg visszafelé ez, kb. reggel-este 12+12 km. Néha elugrunk szomszéd városba, vagy Kecskemétre, hosszú útra a régivel nem is mertünk menni nagyon. Nem hagyott volna ott, rendben van, de nem kényelmes, zörög, a fék nincs toppon.

    Több elképzelés is van:
    "A". legyen valami a jelenlegi helyett pár évre (2-max.5), utána -mivel a lakáshitel lejár- vennénk újabbat, jobbat, szebbet, etc. Hozzátenném, h nem vagyunk cserélgetősek, mostani autóm 2001-ben vettem... :)
    "B". venni vmit, ami belefér a keretbe, és akár több évig is kiszolgál minket.

    Tudom, a keret nem vaskos.
    Több verzió van, autókat nézegettünk már.
    1. kollégám családi autója, Picasso, 2000 évj., 1.6 benzin: céges autó volt, amortizálás után megvették maguknak. Családban autószerelő, jól karbantartott, esztétikai dolgokat kipofozták. ca. 300e km, de amúgy szép, simán lehetne visszatekerni (ha kereskedésbe leadnák, akkor ezt 180e km-el eladnák...), de nem ilyenek. Minimál felszereltség, nincs klíma. 350k és még tudunk egyezkedni, nekik ez már csak van.
    Próbáltam, nem zörög, nem kattog, tényleg OK minden, persze bele nem látok. Törve nem volt, ezt le is írja akár, szervizekről listát ad, h mit cseréltek. Leglogikusabb ez lenne, legkisebb rizikót itt látom, de még egy alapos szerviz is beleférne a keretbe, ha úgy alakul/indokolt (pl. vezérlés, mittomén).

    2. 2000-2001 körüli G astra kombi. Olcsók, szerviz olcsó, cserébe opelosan "szép". Nekem fájdalmas lenne, nem tetszenek igazán, de együtt tudok élni vele. 1.6 16 szelepes, 240e km-el 550e Ft-ért néztünk, jó állapot, stb. kicsit alkudható ár, előélete nem ismert.

    3. mint az astra, csak ford focus kombi. Árban, mindenben szinte ua., de ebbe beülve legalább nem öl meg az unalom...

    4. Picasso, 2000 évj., 1.8 SX plus, jól felszerelt, ez is ca. 600k, papíron 190e km, beltéren nem is tűnik többnek, de azért keveslem, bár előélete nem ismert, németből hozták.

    5. Renault Megane Grandtour 1.5 dci: családnak tetszik, gyönyörű. 2008-as, papíron 202e km, kicsit 1 m alatt árban. Szép, nem füstöl, nem zörög, stb. Viszont rákeresve volt pár érdekesség: 2011-12 fél évet "állt" az autó, majd később visszább ment a km számláló... szal. gyanús, h itt tekert órás, szvsz a rendes tulaj rossz helyről vette, itt beszámolták neki és már fél éve a kereskedésben áll. Több infóm még nincs, haver ott dolgozik -másik részlegen, nem a renault-nál- de majd utánanéz. Azért sem mindegy a km állás, mert 300e km-el ~650k-ért vannak, 200e km-el meg 1 milla. A különbség meg ey szerviz ára.

    6. mint az 5-ös pont, jól felszerelt renault, 233e km, cserébe helyi, első tul., mo forgalomba helyezés, 1m ár. Legszimpatikusabb, bár itt már egy komoly szerviz indokolt lehet. Ezt még közelről nem néztem sajna, hétvégén meglesem. Ha tényleg vezetett szervizkönyves, meg a lekérdezés is rendben van, akkor fain. Tudom, h vannak bajok (kártya, olajcserére, üzemagyagra figyelni), de ezekkel lehet élni, kártyát nem kell dobálni, mindig MOL-nál tankolok, nem kínozom a gépeket, még benzinest is melegítem télen...

    Ennyi a választék most, de sógorom még ránéz. Igazán németet nem szeretnék (futómű és az unalmas belső miatt), kényelmes legyen, tágas a családnak és megbízható, olcsó fenntartás, olcsó szerviz.
    Javaslat?
    Köszönöm! :R

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • ViZion

    félisten

    válasz vzsryl #147259 üzenetére

    Szerelő szerint is astra. A kereskedő (mögötte vagy 5 focus, és 3 astra) dettó ezt mondja, mert komplett motor (használt) 80 k Huf. De ha szegénykém ronda mint a bűn... :B Lehet, h még 2-3 évig is ezt kell néznem, egyszer megöl az unalom a volánnál. G Astra van neki 1.6 8 szelep (169 e km, Club felszereltség) és 1.6 16 szelep (260e km, Comfort felsz.), 1.4 nincs, de nem is vennék, most is 1.6 van, ez sem sportautó, 1.4 az meg biztos szerényebb. Olajtöltést megszoktam, ez opel dolog... Ha úgy nézzük akkor mindig friss olaj van a gépben, az is valami. :DDD

    Renaultok gyönyörűek, család imádja. OK, diesel, rizikó. Megpróbálom elengedni. Asszonynak mondtam, h kérjünk még kölcsön bárkitől és hozzunk el 1 újat.
    Ez nem lesz, de legalább megpróbáltam. :D

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • ViZion

    félisten

    válasz vzsryl #147261 üzenetére

    Értem. Renault Megane Grandtour benzines sem szerencsés? Érdekes, h itt a benzines a ritkább és drágább is. Focus? Picasso? Kollégáméra gondolok.

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • ViZion

    félisten

    válasz vzsryl #147263 üzenetére

    :R Köszönöm, megfontolom erősen.
    Sógorral beszélek holnap ma, tesója autószerelő és nála szokott dolgozni. Van "némi" tapasztalat, bár tudom mit mondanak: németet, passzát meg a 4-es golf... jah. Viszont szokott lenni náluk is ilyen-olyan gép, hátha lesz info vagy vmi egyszerű, de vállalható autó.

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • ViZion

    félisten

    válasz molnarpeter #147265 üzenetére

    Leon/Toledo kicsik és a Seat kis ablakait sem szeretem. Szerintem ezért nem volt még olyan seat, amiben jól éreztem volna magam. Octavia rizikó sztem, OK, minden olcsó hozzá, de normálisat találni nehéz. Ismeretségi körben voltak vele negatív tapasztalatok, ezért ezeket nem is említettem. Ex-kollégam kb. 19989 óta focus-t használ, kutya baja, olvasgatok róla, és jókat írnak. 1.8 Trend-ből van is 2 db, 1999-es és 2001-es, 550e Ft, 200 és 235 e km-el (ha valós, ezeket is kintről hozták). Mindkettő állapota jó, kis zúzódások, horzsolások vannak körbe. 1.8 benzinesről nem találok infót, 1.4-re írták, h szerény, 1.6-ot dícsérik.

    Vételnél mit ajánlott cserélni? Olaj, olajszűrő, levegő szűrő, ékszíj, vezérlésnél feszítők-szíjak, fékbetét... mi van még? És kb. mi pénz ez G astra vs focus-nál? Mondjuk nemsoká' a sógor majd mondja. :U

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • ViZion

    félisten

    válasz Mágus2 #147267 üzenetére

    1998 a kilences szvsz a 9. hó miatt ütöttem ;] szövegértés :o
    :D

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • ViZion

    félisten

    Nah, ezt megnéztük, tetszik. Olaj nincs alatta (ott állt már pár hete), kis rozsda pufik vannak, de nem vészes. Ezeknél vmi típushiba, amire figyelni kell? Amit hallottunk ennél mikor kipróbáltuk: ékszíj laza, futómú jobb elöl kátyúnál klattyan, nem vészes, de vmi elkezdődik... Motorja szépen jár, váltó is pontos, semmi nem lötyög, nem zörög. Persze átnézetem a jövő héten még, és kap egy nagy szervizt is, ha megvennénk. Ahogy írtam, 1 m kb. a keret, ebbe lazán belefér.

    Viszont ami rohadtul tetszik nekünk, az továbbra is a Renault Megane II kombi. Megnéztem a dízelt, nagyon egyben van, kipróbáltuk (szaki is, akit vittem) nem érződik rajta a 200e km egyáltalán. Viszont dízel és én reggel 12km-et, meg este 12km-et autózok, mindenki lebeszél róla. :O Benzinesben mennyire lutri a 2006-os Megane grandtour? 900 k körül lenne, átírás, stb még bele is férne, utána 1-2 hónap és kapna egy nagygenerált (olaj, szűrők, vezérlés, szíjak, esetleg vízpumpa, fékek). Ki mit mondana erre? Vagy inkább a 2000-es évj. 1.8 benzin fókusz kombi? [link] Pénzben eléggé határon van, de ezt mindegyikünk szereti, tetszik és el is férnénk.

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • ViZion

    félisten

    válasz vzsryl #147280 üzenetére

    Ehh, a fókuszban is? 1.8 benzines... :U
    nem zörgött, nem csattant indításkor, leálláskor sem... :U

    [ Szerkesztve ]

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • ViZion

    félisten

    válasz vzsryl #147282 üzenetére

    :R
    OK, köszi. Szerelőm átnézi majd.

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • ViZion

    félisten

    válasz Lacy6 #147285 üzenetére

    Szép meg jó a Megane, de vmi turpisság van a km körül is, a jelenlegi 202 e km valószínűleg jóval több, bár a gép egyben van. Inkább egyelőre Focus, régebbi, nem ilyen szép és kényelmes, de arra van stabilan pénz, jövőre lejár a lakáshitel, kicsit még tudunk hozzárakni és majd váltunk később vmi jobb gépre.

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • ViZion

    félisten

    válasz Lacy6 #147292 üzenetére

    :R
    eeegen, de inkább benzines kellene (ezt tudnám kedvelni...), mindenki azt mondja, h amennyit/ahogy vezetek, nem jó a diesel. Ritka a hosszú út, a diesel meg igényli jobban, bár benzines is ellustul azért. Nekem kb. 2 évente kipufogó csere van, mert a víz szétrohasztja, nem "termeli ki". Focus is tetszik, tetszett mindig, nem is gondoltam, h ennyire lement az áruk. Sokan erőltetik, h corolla verso, de ha nekem nem szép, meg drágább is... Az meg hogy 8 vagy 9 l eszik nem izgat, mostanim sem eszik kevesebbet.

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • ViZion

    félisten

    válasz molnarpeter #147298 üzenetére

    Felénk is mindenki astra fan. Inkább egy rozsdás focus, mint egy tip-top astra. Az unalom és a fájdalmasan sivár belső engem megöl. Akinek nincs igénye ilyen irányban, vagy melós autót keres, annak OK. De én a családdal ülök bele, nekem ez ronda.

    Focust átnéztük, első sárvédő ív alján kicsi bubik, de még meg lesz emelve is. Az is hülyeség, h kintről csak visszatekert hulladékok jönnek, nyilván a többség az. Ennél kb. reális a km és a kinézet, nincs lecserélve se a kormány, se a pedálon a gumik, meg a váltószoknya is pont olyan gatya, amilyennek eddigre lennie kell. Az én Nexiámban 245e km van (valós, 82e km-el vettem), motorilag semmi baja (OK, ez is opel, azaz 1 tank benzin + fél liter olaj az alap), elmúlt 2-3 évben kezdett durván rozsdásodni. Focusnak így -ha nem történik vmi extrém az átnézéskor- még legalább 4-5 éve van, különösebb para nélkül. Szal. Ha feléért adom el vmi ismerősnek, akkor már boldog leszek. Jelenleg a ház a legfontosabb, kész az új konyha, konyhabútorra nem futotta, visszakerült a régi, 11 éves... Ha ezek megvannak, lakáshitel lepereg, akkor lehet félrerakni kicsit és vmi jobbat venni... 407SW, újabb Megane, ilyesmi.

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • ViZion

    félisten

    válasz molnarpeter #147308 üzenetére

    :R
    Jövő héten a szerelőm átnézi, most egy szakival néztük, meghallgattuk, meghajtottuk (OK, inkább ő, én urasan vezetem csak). Megemelni nem tudtuk, ezért elviszik a szerelőmhöz majd. Onnantól már jobban látjuk mi van, nagy fordos a szaki, ~30 éve szerel, és maximálisan adok a véleményére. Ma beugrottunk a srácokkal arra jártunk, egy idős tag meg a fia szintén ezt nézték ki, opel sárvédőt mutatta is, h a festék alatt már nagy a baj, elemcserés lenne. Ez is megerősített, h ez lenne a jobb, remélem hétfő reggel nem azzal kezdenek, h lefoglalózzák... :DDD

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Új hozzászólás Aktív témák