Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mycso

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Rick4 #843 üzenetére

    Aha, 6.5...esetleg városon kívül 90-es tempónál....(óvatosan hajtva).

    Egy ideig használtam egy 1.6-os f astrát, mondjuk városban...én ott olyan 8 környéki fogyikra emlékszem, és cserébe nem is ment. Egy lomha dög volt.
    Tehát a 6.5-re picit hiányosak az infók...

    Mondjuk arra én is kíváncsi lennék, amit itt valaki felvetett, hogy egy mostani mondjuk 16v modernebb motor gázzal mennyit megy hiba nélkül???
    Mert csak a dízel szidása megy, meg a gázos istenítése, hogy nem kell hozzányúlni.

    Egy kis köbcentis turbós, magasnyomású, kihegyezett stb., stb. dízel, okosan használva, azért hozzányúlás nélkül elmegy a nagy általánosságban 200-250e km-t. (sőt többet is, illetve itt sem minden adja meg magát.....) A nagyobb nem annyira hegyezett motorok, talán többet is.....gázosok hogyan állnak e téren???

    pl. kíváncsi lennék, 2-3-4 éves 200-300k kilómétert futott gázos autókra, hogy mennyit kellett rájuk költeni (már ha egyáltalán van ilyen).

    [ Szerkesztve ]

    “The Night is Dark and Full of Terrors”

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Rick4 #843 üzenetére

    "régi 1.6 10L LPGt bedob Régi 1.6 micsoda? Astra 8 szelepes vegyesben 6.5 alatt, ebből lesz majd 7.5 l lpg. Hol van ez a 10-hez képest?"

    VW volt amugy nem mindha nagy difi lenne. spritmonitor szerint inkább 7.5-8l. gáz az +20% Máris 9-9.6lnél leledzünk.

    Az új 1.2TSI azonos használat mellett Polo régi Astra összevetésben mert bodé méretre kb ~15-20%al eszik kevesebbet. +ugye gázból +20% kell.

    Eközben gáz ~40%al olcsobb. Eközben ugye az 1.2TSI egy nagyon kellemes moci. És akkor jön a Német és baromira nem fogja érdekelni, hogy évi 2000eur helyett 2200at tankol. 2000eur a havi nettoja és akkor átlagosan keres, nincs jó diplomája, semmije... csak tisztességgel dolgozik.

    más: Voltam buliban 3.5éves Passat 190.000kmel. Ha jól emlékszem PD elem megmurdált. DE VW garanciában cseréli mert végig szakszervízbe volt szerizelve. Mondhatni korrekt.?

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Új hozzászólás Aktív témák