Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • noooname

    csendes tag

    Sziasztok!

    Tudom, hogy nem ez a legmegfelelőbb topik, de mégis úgy érzem, hogy részben ide tartozik a kérdésem. Kb fél éve vettem egy gépet, de akkor épp az Egekbe indultak a HDD árak, ezért abból nem vettem újat. A kérdésem az lenne, hogy tudtok-e azóta valami jó, normalizálódott árú 1-2 TB-os HDD-t ajánlani.

    Előre is köszönöm,
    noooname

  • noooname

    csendes tag

    Sziasztok, tönkre ment a mostani videókártyám (Asus GTX560 Ti 1gb), így viszonylag sürgősen kellene vennem egy újat. Ebben kérném a segítségeteket. Feltettem a milyen videókártyát topikban is a kérdést, de sürgőssége révén itt is feltenném (és úgy érzem nem teljesen off topik), ill. hátha más válaszokat is kapok.

    A konfig ami mellé kellene: minden 3 éves
    I7-2600k 3,4ghz
    foxconn p67a-s
    2*4gb kingmax ddr3 1333
    chieftec ctg-500-80pb
    dell u2312hm
    kingston 64gb ssd
    seagate 1tb hdd

    Új kártya kéne, elsődlegesen játékra, természetesen minél jobb ár-érték aránnyal. Mivel a konfig úgy gondolom a jövőben bővíthető, ezért egy olyan kártyát vennék, amit 1-2 év múlva bővítés mellett sem kell cserélni, és még hozza az akkori középkategóriát (ha van egyáltalán ilyen alternatíva).
    A ráfordítandó 50-70e Ft tudom, hogy nem annyira segíti az előző kérésemet, de mivel hirtelen jött a probléma, így most nem szánnék rá többet. Viszont fontosnak éreztem leírni, hátha mégis van valami arany középút :)

    Előre is köszi a válaszokat!

  • noooname

    csendes tag

    Sziasztok,
    Lehet, hogy nem ez a megfelelő fórum a kérdésre, de mivel a közeljövőben 3 gépet kellene majd össze raknom,
    amivel hozzátok fordulnék, illetve úgy gondolom, ti ezekben a témákban mozogtok, megkérdem. Hallottam egy olyat, hogy az Intel árak eléggé felmentek, illetve még a GPU-k árai is érzik a crypto/miner problémát, (bár elvileg a hdd, ssd árak most jok).
    Szóval kérdés az lenne, hogy szerintetek van-e értelme most gépet venni, vagy jobb lenne vele várni pár hónapot?
    Illetve amennyiben lenne értelme várni, úgy van-e tippetek, hogy mikor normalizálódhatnak az árak?

    Nyilván tudom, hogy ezek nem egzakt kérdések, de remélem tudtok rá véleményeket írni, ami nekem már segítség lehet.

    Előre is köszönöm!

  • noooname

    csendes tag

    Sziasztok,
    korábban már kérdeztem, hogy milyen jövőt jósoltok az áraknak (CPU,VGA téren). Arra azt a választ kaptam (ezúton is köszi), hogy nem nagyon érdemes várni. Még 1 kérdésem lenne, aztán valószínűleg vagy válogatok a korábbi ajánlásokból, vagy hozzátok fordulok én is.
    A kérdés maga, hogy szerintetek/eddigi tapasztalatok alapján Black(vagy Red, bár MM-ben nem nagyon hiszem h vásárolok HW-t) Friday-re érdemes-e várni, szoktak-e komolyabb HW-ek is akciózva lenni, vagy inkább a periffériákra, egyszeri vételekre mennek rá a boltok?

    Köszönöm előre is a választ!
    Üdv

  • noooname

    csendes tag

    Sziasztok!
    Miután 2 korábbi rövidebb kérdésre is megkaptam a választ, most hozzátok fordulok egy igazán hosszúval.
    3 gépet szeretnék összerakni a közeljövőben, amiből 1 lenne saját, 2-ben pedig csak segítek egy másik családnak az összerakásban. Kezdjük a 2 "külsőssel".

    Az első egy fotós otthoni "irodai/munka" gépe lenne, amin főleg utómunkálatok (Photoshop, Bridge), office használat, és adattárolás lenne. Perifériák vannak, illetve egy 1,5 TB-os vinyót is átmentenék a régi gépből (hacsak nem szól ellene valami, egy WD15EARS-00Z5B1), de minden más: ház,táp,alaplap,cpu,ram, ssd (sztem min. 256, gondolom erre menne a PS meg a fontosabb progik) és még talán 1-2TB HDD kellene. Külön VGA sztem/tudtommal nem szükséges erre a felhasználásra, a mostani is vmi integrálttal fut, de ha szükséges, javítsatok ki. A rákötött monitor pillanatnyilag egy fullHD-s darab, amin ha jól tudom VGA, DVI és Display port is van. Emellé a közeljövőben szeretnének majd mégegyet beszerezni, de ez nem a mostani vásárlás része. Gyártó-márka elkötelezettség nincs, és elvileg akár használt is szóba jöhet, de jobb lenne az új. Minderre a keret 200e Ft.

    A második, ugyanide egy fiatalabb fiú "gamer" gépe lenne, a kérdéseket tekintve főleg a fiatalabb korosztály mainstream játékai, gondolom multi/single vegyesen (Fortnite, CSGO, Minecraftot stb.) Nála egy régi monitor van, asszem csak VGA csatlakozós, ez is cserélve lesz majd, de ez sem most. Ide is minden kellene ami a fentihez, ugyanúgy kimenteném a mostani 500 GB-os vinyót, ha nincs kifogás (Seagate ST500DM002-1BD142).
    Hasonlóan 200e Ft körüli keret van erre is, bár ez kicsit túllóghat. Erre sok ajánlatot láttam korábbról, kb sikerült is leszűrni, hogy az alábbi irányba kellene nézelődni, de ha ki tudnátok egészíteni konkrétumokkal, azt megköszönném. Persze, a lentiek sem fixek, csak láttam, hogy sokaknak ezeket ajánlottátok, így nyugodtan változtassátok azt is, ha kell. Használt itt is szóba jöhet, de ha lehet akkor új.

    Lap: B450M
    Proci: Ryzen 5 2600
    RAM: 2x4GB DDR4 3000-3200MHz
    VGA: Nvidia GTX 1060 6GB
    Háttértár: Nem tudom, elég lenne-e egy 128-as vagy kellene-e egy 256-os SSD, és emellett ha marad az 500as vinyó, akkor sztem más nem kell

    Nos, a harmadik gép ötlete még kiforratlan, csak rámjött a cserélhetnék a nagy nézelődésben, meg amúgy is úgy gondolom, ideje cserélni az i7 2600k-t. Mondjuk azt, hogy abba is minden kell, mert valszeg a mostani tovább lesz adva a családban, aztán, hogy ssd/hdd kijön-megy azt majd még meglátom. Itt is egy gamer-ebb gépről lenne szó, megspékelve egy kis videóvágással, felvétellel, időnkénti esetleges streameléssel. Kifejezetten multi játékok, de nincs konkrét, talán majd az új CoD BO4.
    Amivel rendelkezem, és rátok bíznám, hogy van-e értelme megtartani, az egy Gigabyte GTX 960 4GB. Ez azért kérdéses, mert nem tudom, hogy van-e értelme ezzel ellenni még egy darabig, és kicsivel később váltani egy RTX kártyára?!
    Ami fontos még, hogy most 2 monitor van rákötve, DVI és display formában, amiből az egyik 1080, a másik 1440p-s és G-Sync-es.
    Fentiekhez hasonlóan "gépház és minden bele", kellene, esetleg egy jobb CPU hűtő is, de ezt úgyis jobban tudjátok :)
    Az, hogy csilivili vagy sem, nehéz kérdés. Örülök, ha világít, de nem halok bele, ha nem lesz az alaplapon minden kondi RGB-s. Valami színe/stílusa azért örülnék ha lenne, meg a betekintő ablakot is szeretem. Elköteleződés a G-Sync-en kívül nincs, de új és nem használt dolgokat keresnék.
    Minderre, mivel elég kiforratlan még az ötlet, 300-450k-s keretet tudnék mondani, ami tudom, hogy megnehezítni a munkátokat, de azért ekkora, mert így rátok bíznám, hogy hol látjátok reálisnak még ár/érték arányban feljebb menni, és hol van ideje azt mondani, hogy stop.

    Nos, egyrészt már annak is köszi, aki elolvassa ezt a wall of textet, annak pedig aki még válaszol is, előre is örök hálám! :C

    [ Szerkesztve ]

  • noooname

    csendes tag

    válasz palfitom #135065 üzenetére

    Köszi, így van bőven nézelődni valóm. Ha lesz update még úgyis jelentkezem! :D

  • noooname

    csendes tag

    Sziasztok,
    egy új gép összerakására kértek meg. A keret ~250k. Felhasználási cél, irodai használat és komolyabb PhotoShop munkák.
    A főbb komponenseket (alaplap, ram, ssd,hdd) össze tudom rakni a végtelen ajánlásból ami már kikerült a kezetek alól, így inkább csak egy kérdéssel fordulnék hozzátok, mivel ebben már nem vagyok annyira otthon.

    Külön VGA valszeg nem kellene a gépbe, elég lenne valami IGP, viszont a kérdés, hogy milyen-melyik processzort válasszam ennek fényében? Én a Ryzen 5 2400G-ben gondolkoztam végig, ugyanis a projekt még pár hónappal ezelőtt lett kitalálva, most azonban láttam, hogy Symbiote ( [link] ) pl nem azt ajánlotta egy olyan kérdésnél, ami úgy gondoltam, hogy az enyémhez hasonló. Érdemes lenne nekem is Intel irányban nézelődnöm inkább? Ha igen, ott ez a "delid" probléma (csak hallomásból ismerem) mennyire áll még fenn?

    A válaszokat előre is köszönöm!

  • noooname

    csendes tag

    válasz palfitom #139864 üzenetére

    Szia,
    köszönöm. Akkor kerettől függően 2600 + 1030 vagy 2400G lesz a választás (bár sztem a 2400G bőven elég lesz, így lehet a keret maradék részét további tárhelyre vagy szoftverre költjük majd)
    Köszi a segítséget!

  • noooname

    csendes tag

    Sziasztok,

    korábban már kértem tőletek tanácsot, ~250e Ft körüli photoshopolós-office-olós gépre. Most összeállítottam a szerintem végső konfigot, de vásárlás előtt még kikérném a "rábólintásotok", véleményetek:

    Lap: Asrock B450 PRO4
    CPU: Ryzen 2600
    RAM: Gskill Aegis 2x8gb 3000mhz
    VGA: GIGABYTE GeForce GT 1030 Low Profile 2GB (Ez megefelő? Elég?)
    SSD: Samsung 860 Evo 500gb
    HDD: Seagate Barracuda 2tb *2
    Táp: Be Quiet Pure Power 11 400W

    Megy még bele 1 dvd író, meg háznak Aerocool 1000 lett választva, de ezek talán mellékesek.
    Szerintetek mehet ez így?

    A válaszokat (és a korábbi segítségeket is) ezúton is köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák