Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Macisajt3

    tag

    Urak!

    Sok előttem szólóhoz hasonlóan én is tanácsot szeretnék kérni tőletek.

    Jelenleg egy bő 5 éves laptopom van, ami lassan cserére érett és azon gondolkozom, hogy asztalit vennék. A Jelenlegi gépen egy Hp Probook 4730s (intel 2450m procival, 8gb rammal, 750gb hdd, ati 6490-es videókari) A gépnek különösebb baja nincs, de néha már kevésnek érzem. Elöljáróban ennyit, a kérdésekre válaszolva:

    1. Mire fogod használni a gépet?
    - böngészés, irodai alkalmazások (szeretek makrókkal játszani), videó nézés 1080p-ig, képszerkesztés (gimp). A képszerkesztés területén összetett képeket is csinálok alkalmanként akár 40-50 réteggel. Játék nagyon ritkán és akkor is régebbi játékokkal (pl COD 4)
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    - nincsen semmi, nulláról indulok
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    - komplett ház kellene monitorral (bill + egér nem)
    4. Mennyi a kereted rá?
    - nincs meghatározva rá keretem, igazából 200-250 ezerig nyugodtan elmehetek, de úgy érzem ilyen felhasználás mellett nem indokolt

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?

    Nincs elköteleződés semelyik márka iránt. Usb3-as csati kellene, egyébként 120gb körüli ssd-re gondoltam és egy kisebb méretű (0,75-1 terra) hdd-re. Az adattárolást egyébként egy NAS-on oldom meg (ott van 6 terra tárhely). Emiatt értelemszerűen gigabites lan kell (nem tudom asztaliknál hogy van, rengeteg új laptopot árulnak 10/100lannal ezért emelem ki)

    Még nem teljesen kiforrott, hogy mit is szeretnék, pl ha egy procis integrált videókártya jelentősen erősebb, mint a mostanim (az amd 6490-nél azért nem nehéz), akkor nem is feltétlenül ragaszkodok külön videókarihoz.(Viszont a jövőben ha kell tudjam bővíteni)

    Szóval van valakinek egy konfig javaslata arra, ha egy probook 4730s laptop helyett valami erősebb, gyorsabb asztalit szeretnék, de miután nem használnám ki, így nem kell erőmű? :)

  • Macisajt3

    tag

    válasz SyMbioTe #124711 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm szépen a választ! Ha VGA-ból mégsem egy teljesen alapot vennék, akkor a javasoltak felett mi lenne a következő szint mondjuk úgy 50-60k-n belül?

    Köszi!

  • Macisajt3

    tag

    Sziasztok!

    Korábban már kértem tőletek segítséget, a kapott információk alapján összeállítottam egy gépet (néhány helyen azért módosítottam rajta).

    Amire kell: Képszerkesztés (Gimp, akár 50 layerrel), böngészés, irodai programok, filmnézés (720p és 1080p), néha régebbi játékok (pl. COD 4)

    A gépet hosszú távra tervezem, a mostani laptopom 5,5 éve szolgál, ehhez sem akarok pár évig hozzányúlni.

    Az összeállítás:

    Zalman Z9 NEO fekete számítógép ház
    Be quiet! Pure Power 10 CM 500W BN277 tápegység
    AMD Ryzen 7 1700 YD1700BBAEBOX processzor
    Be quiet! Pure Rock BK009 processzor hűtő
    Gigabyte GA-AB350-Gaming 3 alaplap
    Corsair 2x8GB DDR4 2400MHz Vengeance LPX Red CMK16GX4M2A2400C14R memória
    Gigabyte GTX1050 Ti OC 4GB GDDR5 GV-N105TOC-4GD videokártya
    Kingston 240GB Hyperx Fury SHFS37A/240G SSD meghajtó
    Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX merevlemez
    ~315k

    Ti változtatnátok valamin? Van esetleg benne össze nem illő rész?

    Köszönöm! :)

  • Macisajt3

    tag

    Uraim!

    A begyűjtött információk alapján - többször módosítva - az alábbi konfigot tettem össze:

    Ház: Zalman Z9 NEO
    Táp: Be Quiet! Pure Power 10 600W BN278 (elég lenne 500as is?)
    Processzor: Ryzen 1700x
    Alaplap: Gigabyte GA-AB350 Gaming 3
    Ram: G.Skill Ripjaws V 2x8gb 3000Mhz
    VGA: Gigabyte GTX1050 Ti OC 4GB GDDR5 GV-N105TOC-4GD
    SSD: Kingston 240gb Hyperx Fury SHFS37A
    HDD: WD 1 Tb 64 MB WD10EZEX (vinyó nem kell több, ott a NAS-ban néhány terra)
    Proci hűtő: Be Quiet! Pure Rock BK009

    Monitor: Asus MX259H 25" Full hd

    Billentyűzet: Fujitsu KB900
    Egér: Van :D

    1.) Maga a gép ez így egyben kb 335.000,-. Van esetleg benne össze nem illő, cserélendő rész?

    2.) VGA tekintetében gondolkozok, hogy esetleg érdemes lenne-e valamelyik 1060-ast tenni. Van esetleg valakinek valami príma leírás, hogy a különböző jelű, de azonos családba tartozó VGA-ak között mi a különbség? (Pl a gigabyte 1050 ti esetén is találtam vagy 6 különböző modellt)

    3.) Főként amatőr képszerkesztés lesz a gépen (Photoshop és gimp, 80+ réteggel), ehhez kellhet esetleg erősebb VGA? Játszani nem játszom.

    4.) Ugye jól sejtem, hogy a kinézett VGA-nak ez a monitor nem jelent gondot? (25" Full hd)

    5.) Esetleg billentyűzetre van valakinek alternatív javaslata? Valami egyszerűbb féle kéne, lehet vezetékes és nélküli is, viszont korábbi 10 év laptophasználat után valami laposabb verzió kéne. Esetleges plusz feature, ha egy színben világít és vannak dedikált multimédiás gombjai.

  • Macisajt3

    tag

    Sziasztok!
    Hűséges fegyverhordozó laposom (Hp 4730s: 2450m proci, 8Gb ram, Ati 6490-es vga) felett lassan végérvényesen eljárt az idő (avulás miatt, amúgy még pöpec!) és úgy döntöttem asztali (is) lesz helyette, így én is segítséget kérnék gép választáshoz. :)

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    70% irodai munka: office, Notepad++ (lehet mazoista vagyok, de php/html/css szerkesztéshez ezt szoktam meg), youtube, videó nézés (1080p), chrome sok tabbal (átlag 10-12 oldal)
    25% photoshop/illustrator; ez csak hobbi szinten
    5% játék kizárólag régebbi játékokkal (pl farming simulator, cod4 stb)

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Semmivel. Max SSD lenne átpakolható a laposból (950 Evo), de inkább legyen egy új M.2 benne.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Full gép kell + majd perifériák is (monitor, bill, egér), de nyilván ezeknek más topikban van a helye.
    4. Mennyi a kereted rá?
    Nincs meghatározott keretem, amit ki kell töltenem. Alapvetően olyan gépet szeretnék, ami hosszú évekig kiszolgál (úgy vélem az avulás inkább a gamek tekintetében jelentős, egy photoshop nem fog 3 év múlva se jelentősen többet enni, mint most). Fontos, hogy mindenképpen számlás gép kell.
    Összességében mondjuk br. 550-600ba be szeretnék férni, a gépre így kb 450-500 jut.
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    Nincs monitorom, de 22-24" körüli méretben gondolkozom full hd-ban. 4K-t nem tartom szükségesnek magamnak, csak fölöslegesen emelné a költségeket.

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?

    Nincs semmilyen preferenciám gyártó vagy márka iránt. Fontos, hogy minőségi alkatrész legyen. Nem akarok 3ezret spórolni egy alkatrészen ha később befürödhetek vele.

    Memória tekintetében a 8Gb már egyértelműen kevés nekem, az új gépben 16/32 kéne. Prociból a közkedvelt Ryzen 3600x-szel szemezgetek ez elégnek néz ki hosszú távra is. A videókariknál pedig teljesen elvesztettem a fonalat mit kéne :D

    Szóval ti mit ajánlanátok? :)

    Köszönöm

  • Macisajt3

    tag

    válasz palfitom #151582 üzenetére

    Szia!
    Először is köszönöm a választ, igyekszem alaposan utánanézni a dolgoknak. Lenne pár kérdésem a javasolt alkatrészekkel kapcsolatban:

    Alaplapok esetén van valami érdemi különbség az ugyanazon szériába tartozó, de más gyártójú lapok között? Pl, hogy az X570-es Asrock, Asus vagy éppen gigabyte gyártmány. (Néztem pl tegnap egy összeállított gépet, ott egy GIGABYTE X570 GAMING X alaplap szerepelt egy 3700x-es ryzenhez)
    Vagy van olyan lap amit mindenképpen kerüljek?

    A VGA kapcsán elég bizonytalan vagyok, ha nem muszáj nem akarom elkölteni a keretet, de rosszul járni sem szeretnék. 100ezernél többet én úgy gondolom fölösleges lenne elköltenem vga-ra. Jól sejtem, hogy az általam leírt felhasználási módra fölösleges lenne a 2060 bármelyik változata? Ha nem használom csak azért nem vennék olyat, hogy elmondhassam mi van a gépben. :)

    SSD-ből az alapvető kiszemeltem a 970 EVO, viszont láttam egy tesztet WD Black-ről és sebességben verte a Samsungot. Erről mi a véleményed?

    Házból böngészgetés közben a Be quiet!BGW25 egészen megfogott, a javaslatodban viszont a régebbi verziója szerepelt (Pure Base 600 Window, amit találtam az meg 601-es széria). Van valami oka, hogy a régebbit javasoltad?

    Nagyobb monitorra szerintem nem mennék most rá. Jelenleg 17"-os a lapos amin dolgozom, ezután már egy 24-es is óriásinak fog tűnni. Viszont gondolva a jövőre, ha később mégis beruházok egy 32"-osba, akkor az igényli a 2060-es vga-t vagy ahhoz is elegendő lenne a 1660 super?

    Köszönöm

Új hozzászólás Aktív témák