Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #42706048

    törölt tag

    válasz dugo_ #125583 üzenetére

    köszi szépen.Pedig a Tesseract-ba kell tennem,mert ez van most itthon.Nem szeretnék egyenlőre költeni másik házra.Igen láttam, hogy kapható. 8600K t szerettem volna azt gondoltam ilyen 80 körül lesz az ára kezdéskor is.De nem igazán lett így.Annyit meg már nem ér nekem amennyi a mostani ára.Várni meg nem szeretnék már annyit, hogy le menjen ára.

    [ Szerkesztve ]

  • magyarmark

    csendes tag

    válasz dugo_ #125583 üzenetére

    Aha, köszi szépen még egyszer, akkor megrendelem, remélem pont az ilyen dolgokra van a "tesztelés +1 nap".
    Engem ilyen xmp-s dologgal ne riogass :D nem tudom mi az, rákerestem pl tuning-ra itt a prohardveren és veszélyesnek, bonyolultnak hangzik, remélem nem kell nekem semmit csinálni vele.

    20ezres keretből nem nagyon láttam hdmi vagy dp-s monitort, jó lesz az a dvi, a videókártya oldalon ott van output-ban, úgyhogy remélem rá tudom dugni.

  • #42706048

    törölt tag

    válasz dugo_ #125583 üzenetére

    Meggondoltam magam mégis várok 1 hónapot. 8600K + hozzá való alaplap + ram ra. :DD

    De a többi alkatrész amit írtam megfelelőek ugye? köszönöm

    [ Szerkesztve ]

  • TwoheBee

    újonc

    válasz dugo_ #125583 üzenetére

    @dugø: igen, mindenképp ilyen vonalon akarok építkezni. Mikrocég, ehhez szabott költségvetéssel és létszámmal. Jelenleg társtulajdonos, rendszergazda, beszerző és vezető fejlesztő vagyok egy személyben. Saját erőből bővítünk hardvert, létszámot, egyebet, amikor összejött a rávaló, hitelből semmit. És nem az EU vagy az állam csecsein lógunk.

    A jelenlegi felállás előnye, hogy a rendszereink minden kritikus elemét közvetlenül (fél)szemmel tudom tartani, és pontosan (ki)ismerve a sajátosságaikat a rendellenességeket, hibákat azonnal ki tudom javítani. Ezt semmilyen support nem pótolhatja. Másrészt kb. harmadáron érjük el ugyanazt, vagy jobb végeredményt. Amit lehet és érdemes, azt automatizálom. A belsős képzéseket én tartom. Pontosan ismerem a készen kapható márkás konfigurációk előnyeit, és consumer-professional-brand kérdésben sok éves tapasztalataim és szakmai beszélgetések alapján egészen más véleményen vagyok. Egyetlen érdekesség: az archívumunkat egy 8 ezer Ft-os használt Dell toronyra bíztam, kivettem belőle a DVD-írót és a 80 GB-os vinyót, beleraktam 4*3 TB HDD-t, és évek óta megbízhatóan működik. Ha valamelyik mentés sikertelen, akkor megismétlem, ehhez nem kell UPS, csak teher lenne. A túlfeszültségvédők léte az alap, mert mindenkinél, különösen vidéken gyakoriak az elektronikákat gyilkoló tüskék, de kevesen tudnak erről a veszélyről. Adatvesztést robbanás, tűz, árvíz és hasonlók okozhatnának nálunk, ezek ellen szerverterem se védene. Az integritásvédelem viszont szintén alap, silent data loss és zsarolóvírusok ellen is véd, a RAID pedig nem.

    Az i7-8700K-ról meggyőztél. Már rendelhető, és ugyan hetekig kell várni rá, de megéri, EZER KÖSZÖNET! Amikor elkezdtem tervezgetni, még szörnyen távolinak és drágának tűnt, de az ára egészen jó és ezt a pár hetet kibírom. Neki megfelelően MSI Z370-A Próra cseréltem az alaplapot a tervben. Korrektnek tűnő tesztet még nem találtam róla, de az MSI-on kívül talán csak az Asrockban bíznék meg új chipkészletű alaplapot keresve. RAM mennyiségében is igazad van, EZT IS KÖSZÖNÖM! Ezek az alaplapok 64 GB RAM-ot képesek kezelni, 4 slotban, és ugyan a 4×8=32 GB-s távlati tervem jónak tűnt, de a múltat ismerve kell majd valamikor a 64 GB, tehát most elkerülhetetlen a 2×16. És IGEN, az i7-8700K-hoz már én is kevésnek tartom a DeepCool Gammaxx 200T-t, a Be Quiet Pure Rock tippet pedig KÖSZÖNÖM. Pont ilyen kontrollt és tippeket remélve fordultam hozzátok, és nem csalódtam :).

    Vinyóból Toshiba-hívő vagyok, nagy adatközpontok statisztikái alapján. Fogadjátok ezt a tippemet viszonzásul. A Hitachinak voltak még jó drive-jai, amíg el nem adták ezt az üzletágukat. A japánok tudnak valamit, amit az amcsik és az európaiak nem, mert ők is Kínában és Délkelet-Ázsiában gyártatnak szinte mindent, de sokkal jobb, megbízhatóbb cuccokat kínálnak adott árszínvonalon. Seagate-et kerüljétek, WD so-so.

    3D-s videokártyából valami használtat veszek majd, egy másik filléres márkás használt gépbe. Más célra nekünk megfelelnek az IGP-k. Erre sem akartam költeni, a több gép pedig több gonddal jár, de beláttam, hogy kár lenne ezt is beleerőltetni az új gépbe.

    A 6 HDD kb. 40 W-ot fogyaszt, a hőtermelésük ennek megfelelő. A Fractal Design Define R4 FD-CA-DEF-R4-WH házba 6 házventilátor kerülhet, gyárilag 2-t adnak hozzá. Ezzel nem lesz gond. A Fractal Design tipikusan olyan gyártó, aki messze lekörözi a multis brandeket, ezúttal a házak terén.

    Az FSP Hydro X 450-nek is utánanézek majd. A hangkártyás topicot láttam, de eleve kételkedek a hangkártyák hangminőségében, bármennyire is dicsérik őket. Példa: -120 dB-es zajszinttel jellemzik a gyártók a legjobb kártyáikat, alaplapi hangvezérlőiket. Frekvenciamenetről, torzításokról, áthallásról mélyen hallgatnak, a szubjektív meghallgatásokról nem is szólva. A 7+1 csatornát és hasonlókat viszont mindig kiemelik, parasztvakításban profik. Csak ezért keresem majd "vájtfülűek" tanácsait, kicsit én is annak tartom magamat. A hangkártya is olyan kompromisszum, amit alighanem hiba lenne elkövetni, de még reménykedek, hátha találok valami elfogadhatót, és akkor lesz +1 kártya a gépben, félmillás audiofil rendszer helyett, amit ugye szintén el kellene helyezni, óvni, gondozni stb. Mert zene _kell_.

    @bluemirage: fájlmegosztás, dokumentumkezelés és lokális webszerver a szervergépünk feladata. Ezek, és a mentés, illetve az archiválás mind-mind külön tudomány, se a HP, se más cégek nem árulják készen, polcról. Hardvert igen, tudást senki, gyakran a supportjuk is csak mellébeszél, persze csillagászati órabérért vagy vaskos alapdíjért. Csak egyetlen kritikus pont: ha NAS-on tárolod a mentéseket, akkor a NAS-ról kell indítani a mentés műveletét és nem a NAS-ra kell menteni, tehát pull és nem push. De ez tényleg offtopic.

    Szervertermet, gépet, vinyót pedig fölösleges agyonhűteni, nem növeli a megbízhatóságot. Az egyenletes hőmérséklet igen, de az lehet viszonylag magas is. Kánikulában úgyis légkondizunk, 30 Celsius fölé nem megy nálunk sehol, a 20 fok az alig hidegebb, a gépeken belül pedig sokkal kisebb lenne az eltérés. Ha gond van egy gép hűtésével, akkor nem a termet kell jobban hűteni, hanem meg kell keresni az okot, például leállt egy házventilátor stb., és helyrehozni azt.

    UPS vidéken szükséges, a fővárosi lét egyik előnye a megbízható áramellátás. Átlagosan talán évi 1 leállást okoz nálunk (kerülettől is függhet, ezt nem tudom). Vidéki városokban (!) előfordul mostanában, hogy napokig hol van, hol nincs áram, ez alighanem a rezsicsökkentés egyik első látványos eredménye, a számlázási rendszerek zűrzavara a másik :(. Minket szerencsére nem érint.

    Csak néhány példát írtam arról, miben és miért nem értek egyet veletek. De mindent köszönök, az általam nagybetűkkel kiemelteket külön. És ne kíméljetek, ha még lenne mondanivalótok! (Elnézést az off-topic részletekért.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák