Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Baxo89

    tag

    Sziasztok!

    Szeretnék a közeljövőben váltani némi eszközt a gépemből. Érdemes várni valami új procira, vagy valami foglalat váltás lesz-e? Erős gémer PC-t szeretnék hosszú távra. DDR4es ramokra érdemes-e várni? Azt hallottam drágácska lesz :S és én még a ddr2es 8gb ramokkal is meg vagyok elégedve :D Viszont januárban egy GTA5-öt közel maxon szeretnék vinni.. :D Legkésőbb januárban szeretnék valamit frisssítést végezni.

    Jelenlegi konfigom:

    alaplap: Gigabyte EP45-DS4 (775)
    processzor: q6600 2,4ghz@3Ghz
    proci hűtő: freezer pro 7
    ramok: kingmax ddr2 2x2Gb 800mhz és 2x2Gb Kingston 800mhz
    VGA: Sapphire HD 7870 2gb
    Winchester: Seagate 320Gb
    táp: Chieftec 500W
    Ház: POINT OF VIEW Turbine AluLite

    Ebből ami maradna a proci hűtő, táp, vinyó, vga és a ház.

    Amikre gondoltam:

    alaplap: valamilyen z97-es (itt melyiket ajánlanátok?)
    proci: INTEL CORE i5 4690K 3.50@3.90GHz 6MB s1150 (erre gondoltam, mert a későbbiekben tuningolnám és hozzá majd kb 2 év múlva egy új vga-t, hogy azt is ki tudja majd hajtani...jó ötlet hosszabb távon?)
    Proci hűtő: Itt ami van jelenleg a 775ön. Én azt halottam van olyan Zxx lap amire rámegy a freezer pro 7 fain kis hűtőm! :) Itt is kérnék ezzel kapcsolatban helpet, hogy jól tudom-e?
    ram: itt egyelőre 1x8Gb ddr3-ra gondoltam, későbbiekben majd még egy 8Gb-ot hozzá. (ebből is kérnék tanácsot, hogy milyet vegyek. Elég 1600mhz-s nem? ddr2 8gb 800mhz-vel is elégedett vagyok :D) csak mert ha lehet akkor sporólnék itt, úgy vélem a mennyiség többet számít, de első körben 1x8gb-ot!
    SSD: elég a 120Gb vagy 240eset ajánlanátok? Jelentősen dobna a sebességen így feltétlen szeretnék. Ja és itt is melyiket ajánlanátok?

Új hozzászólás Aktív témák