Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • idegen lény

    őstag

    válasz otto14 #66713 üzenetére

    :R R9 290 jó ötlet! Mire megveszem a másodikat, le is fog menni az ára.

    Ott alaplap helyett valamiért kártyát írtam, bocs... Alaplapokra írnak ilyeneket: "2db DDR-3 1600-1333MHz (16GB)", ami szerintem csak a memóriafoglalatok számát (2db), frekvenciatartományát és maximálisan lehetséges méretét (16GB) jelzi. A gondom ezzel csak az, ha egy ilyen alaplapra HyperX PnP-t rakok, ami képes akár 2133 MHz-re is, az kicsit pénzkidobás, mert egy ilyen alaplap úgysem fog tudni 1600 MHz-nél többet kiadni, ha jól értelmezem, de talán van olyan alaplap, aminek magasabb a lehetséges frekvenciatartománya. Amúgy az 1,5 V-os HyperX PnP nekem is tetszett, már csak azért is, mert valaki írta a pcx-en, hogy az 1,65 V-os feszültséget nem szeretik az inteles rendszerek, és nekem Intel processzorom lesz, csak a kártya lesz AMD. Ristvan viszont meg azt írta a HyperX PnP-ről, hogy "Egy Asus M5A97 R2.0 alaplapban dolgozik. Ennél a lapnál a memória időzítéseket érdemes leellenőrizni, mert a BIOS-ban auto beállítások mellett CL11 időzítéssel működött 1600MHz-en, holott CL9-el is tud. Kézi beállítással azonban tökéletesen működött." Ez mondjuk elég meglepő viselkedés egy PnP-től, de majd megoldom valahogy.

    Ezek szerint a 4x2GB memóriakiosztás nem jó ötlet. :R

    [ Szerkesztve ]

    AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

Új hozzászólás Aktív témák