Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tag

    Sziasztok!

    Újítás előtt állok! Tuningolni sosem fogom a processzort biosból való mókolgatással, max ha az op. rend. adnak valami hétköznapi embernek szánt "turbo" szoftvert, ezért kérem (8150 helyett 8120 és majd meghúzom) ezeket a megoldásokat vessük el :) .

    Keret: 120.000 HUF-

    Alaplap, CPU, RAM (8-16GB), SSD (max 128GB)

    Ami van: 2 db HDD sata2, 500W chieftec táp, egy ATI 3xxx vagy 4xxx szériás vga (hdmi nélkül) de amire nekem kell WoW, D3, LoL bőven elég idővel ha a pénztálca engedi majd valamilyen 7-es szériás radeont szeretnék, de ez nem a közeljövő lesz.

    Amire kellene, az elkövetkezendő 2-5 év, Virtualizáció (2-3 db MS 2008 szerver, 2 db munkaállomás) teszt környezet kiépítése végett, gyakorlás, tanulás céljából suli miatt.

    Eleinte a 8150 körüli AMD-re gondoltam, majd mivel a régi VGAn nincs HDMI ezért elkezdtem kacsingatni az Intel sima I5 3570-es fel és akkor a HDMI hiány is megoldódna.

    Szóval igazából már teljesen elvesztettem a fonalat processzor téren és tanácstalan lettem. AMD vonalon a FX8150 et venném, Intel vonalon, I5 3570 ugyanakkor most jönnek az új FX-ek, és a Trinytik is ha jól tudom, szóval ezek is játszhatnak 1 hónap ide-oda már nem számít vásárlás szempontjából, nem s.o.s. de ha ígéretesebbek lennének akkor megvárnám azokat. Szóval nem ragaszkodom az IGP-s cpu-hoz, ha az azok nélküliek erősebbek, csak akkor így a hdmi gondomat is meglehetne oldani:)

    Szóval a főbb szempont a fenti virtualizációs környezet kialakításának lehetősége, a fentebbi játékok meg úgy is hasítani fognak.. ezen már.

    Ebben a dilemmában kérném a segítségetek.
    Előre is köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

    Esküszöm hogy tudom mit csinálok.....

Új hozzászólás Aktív témák