Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz palfitom #150308 üzenetére

    Üdv!

    Nincs összeghatár.
    De hát gondolom egy általános felhasználású szgép elég lesz, nem i9-es kell. :N

    2-4 magos CPU (Nem követem egy ideje, most az Intel, vagy az AMD jobb választás-e)
    8giga ram (Vagy már 16 kell mindenképp?)
    Ehhez alaplap
    512-es SSD (Mondjuk Crucial BX500?)
    (Később ha akarják, merevlemezzel bővíthetik.)
    VGA szerintem nem kell, Painthez elég az IGP is :F
    Kell még egy tápegység
    Optika nem kell
    És egy ház (Sharkoon VG4 szintű legalább)

    Utoljára mikor gépeket raktam össze (Haswell éra), Lecnél szoktam vásárolni, de nincs kikötve hol legyen megvéve, viszont minden alkatrésznek újnak kell lennie.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Net, film, zene, tetoválásokhoz képek rajzolásához
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Semmivel sem
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Mindenre, de szerintem videokártya például nem biztos, h kell ebbe, nem elég az IGP?
    4. Mennyi a kereted rá?
    100ezer elég lesz? (csak a gép maga)
    Nyugodtan lehet bármennyi, nincs megkötés
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    Monitort majd megkérdezem a milyen monitort vegyek topicban, de ajánlhattok itt is hozzá természetesen
    (24",16:9, Full HD-ra gondoltam)
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?

    Esetleg olyan rajzpad, amin egy digitális ceruzával lehet rajzolni szabadkézzel? Ezek mibe kerülnek?

    Ez volt az eredeti kérdés amúgy:

    [ Szerkesztve ]

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

Új hozzászólás Aktív témák