Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tapsyhapsy

    csendes tag

    Sziasztok,
    Lecserélném az alaplap+memória+cpu szettet, és új házat is szeretnék venni, tápot meg kénytelen. A házat leginkább azért akarom cserélni meg nem fér bele a videókari rendesen (és rezonál).
    A csere oka főleg az, hogy kezdek aggódni, hogy a maradék memória is meghal.

    Amit megtartanék:
    - GIGABYTE GV-N960G1 GAMING-4GD GeForce GTX 960 4GB GDDR5 PCIE
    (Bár valószínűleg megérett a cserére, de nem játszok olyansmivel, amit nem szolgálna ki 1200pben, és inkább cserélem külön, mert akkor tágabb a költségvetés.)
    - 240GB Kingston SSD SATA3 2,5"
    - meg még 4db 3,5" vinyó
    - van egy SATA kártyám is, de inkább kivenném a forgalomból, rendes alaplapi csatlakozókkal.

    Ami megy:
    i5-2310
    8 GB RAM (16ról indultam, de két stick tönkrement)
    P8P67 LE
    500W táp
    CoolerMaster HAF912

    Ami kellene:
    - új CPU
    - új alaplap: legyen rajta integrált audió, és 6-7 SATA port, legalább 2 SATA3. a gigabit ethernetet kell még mondani 2019-ben?
    - új RAM - bőven, mert szeretek multitaskolni, ami alatt értendő két böngésző minimum 10-10 tabbal, esetleg - két játék fut egymás mellett, esetleg még videó is.
    - új ház: beleférjen a videókari (298 mm)
    - új táp (a meglévő 500W szerintem kevés lesz)

    Overclock: Túl lusta vagyok hozzá, not happening.

    Aminek örülnék:
    - alaplapra integrált bluetooth és wifi
    - ha a ház nem rezonálna. a HAF912-n folyamatosan rezonál a díszműanyag az elején, pedig mindenbe van rakva rezgéscsillapító. nem kell, hogy ultracsendes legyen, a videókártya-porszívó ezt lehetetlenné teszi, de lehetőleg ne legyen rajta "dizájn" műanyag.

    Amire használom: extrém böngészés, főként singleplayer játék (Sims 4, Shadow of Mordor, Pathfinder Kingmaker, Atelier Lulua, Black Desert Online, mint legerőforrásigényesebb példányaim.) Nem igénylek 60 fpst, 40 környéke nagyjából megfelel.

    Budget: 60-100k, mert ötletem sincs hogy mi most mennyibe kerül. :)

    Edit: háznál nem szempont, hogy legyen 5,25 slot, mert az életben nem akarok optikai meghajtót látni többet. Ha nincs benne, az pozitívum.

    Előre is köszönettel,
    tapsyhapsy

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák