Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • satosan112

    csendes tag

    Üdv!
    Javaslatokat szeretnék kérni gépvásárlás előtt. Nagyjából sikerült eldönteni milyen alkatrészeket szeretnék venni, de még lehet változtatni.

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Főleg játékra, alkalmanként FHD film és sorozat nézésre.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    -Kingston SSDNow V300 2.5" 120GB SATA3 SV300S37A/120G
    -Kingston HyperX Fury 2.5" 120GB SATA 3 SHFS37A/120G
    -Western Digital Red 3.5" 2TB 5400rpm 64MB SATA3 WD20EFRX
    -ASUS Xonar DGX Hangkártya.
    -Második monitornak meg fogom hagyni a mostani Samsung Syncmaster SA300-at.
    -SAPPHIRE Radeon HD7870 2GB (RX Vega megjelenéséig. Akkor, annak árától és teljesítményétől függően vagy azt veszem, vagy RX 580-at.)
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged? (Azokat írom, amiket kiválasztottam)
    Ház: Aerocool Aero 1000
    Tápegység: EVGA SuperNOVA 650 GQ 650W (210-GQ-0650)
    Alaplap: ASUS PRIME B350-PLUS Van olyan bolt, ahol legújabb BIOS-al tudom venni?
    CPU: AMD Ryzen 5 X6 1600X 3.6GHz AM4
    CPU hűtő: Cooler Master Hyper TX3 EVO 90x79x136mm (RR-TX3E-22PK-R1)
    Memória: Corsair 16GB (2x8GB) DDR4 2400MHz CMK16GX4M2A2400C14
    Monitor: LG 24MP59G-P (Nincs szükségem 144Hz-re.)
    Videókártya: 2. pontban leírtak szerint pár hét/hónap múlva RX Vega vagy RX 580. Mindenképp 8GB VRAM.
    4. Mennyi a kereted rá?
    Amiket leírtam (Videókártya nélkül) kb 260ezer forint. Esetleg a házat ki tudom hagyni és használhatom a mostanit (Cooler Master K380), amennyiben az így nyert ~20ezer Ft-al jelentősen jobb teljesítményt kapok. A Videókártyára esetében további ~100-120ezer forintos árra számítok. (Ha az RX Vega drágább lesz, addigra javulhat az RX 580 ára.)
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol? Milyen csatlakozók vannak rajta?
    A monitor amit kinéztem FullHD, VGA,HDMI,DisplayPort csatlakozókkal.
    Amit másodlagos monitornak hagyok meg is FullHD, D-Sub és 29 tűs DVI-I csatlakozókkal rendelkezik.
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Mivel hosszú ideig nem szeretnék majd újra gépet venni (a mostani is kb 5 éves), az egyetlen szempont, hogy minél újabb technológiát vegyek. Overclockolni nem szoktam és nem is igazán tervezem a jövőben sem.

    Minden jellegű javaslatot szívesen látok. Amennyiben azt mondjátok, hogy így jó az egész, akkor így marad.
    Előre is köszönöm.

Új hozzászólás Aktív témák