Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • p_adam

    addikt

    válasz lugosi #7485 üzenetére

    Ha rászán az ember némi időt és ráereszti az AI zajcsökkentőt, akkor kb. most is használhatók azok a régi/új fájlok (adott esetben a színek dinamika stb. is szétesnek, csodát nem csinál, de csak ugyanúgy fejlődik a technikával). Már minden sokkal többre képes, mint régen, ezáltal még több a filléres használható kamera.
    (Persze akkor meg számítógépre kell költeni, hogy ne ott menjen el az idő...)

    @Stauffenberg azt értem, hogy az X rendszer miért jó, azért nem tértem ki rá mert ezt nem szokták annyira felhozni, míg a Sony vs Canon/Nikon/L-mount témában mindig említésre kerülnek a 3rd party gyártók.

    Az viszont kicsit zavar, hogy GF bajonettre nem gyártanak célzottan kicsi, Manuális natív optikákat, maradnak ilyen-olyan adaptált (vagy "beépített bajonettes") optikák, amik így-úgy lefedik a szenzort...sokkal érdekesebbé válna a rendszer fotó/video témában egyaránt (az én szememben, ami nem sokat számít, nyilván FF/crop rendszerre van több bajonett, így sokkal jobban megéri foglalkozni ezekkel)
    Ha persze az AF-es optikákon jó lenne a fly-by-wire kézi élességállítás, akkor ez nem lenne nagy dolog - de nem igazán az :)

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    Topikgazda

    válasz lugosi #7485 üzenetére

    Szerintem is tökre használhatók egy modern APS-C gép fotói ISO 6400-on, csak néha-néha jól jönne egy kicsit jobb zajtűrés, de ez legyen mondjuk az esetek 5%-a. Ha most ezen felbuzdulva beruházok egy drágább, akár más téren kompromisszumosabb, neadjisten nagyobb méretű/tömegű FF felszerelésbe, akkor azzal a maradék 95%-ban szívatom magam, amikor a többlet teljesítményt nem annyira használom ki.

Új hozzászólás Aktív témák