Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mezis

    nagyúr

    válasz koanla #61117 üzenetére

    Saját tapasztalat: Ritkán közlekedem a 3-as út kivezető szakaszán (Kerepesi út, Veres P. út, ...). Van rajta bőven gyalogos átkelő. Volt olyan, hogy annyira lekötötte figyelmemet a forgalom, hogy a zebra után jutott el a tudatomig az, hogy nem volt semmi rálátásom a járdára. Szerencsénk volt, éppen üres volt a járda. Csak a megengedett 50-el mentem, mint a többiek. Mindezt több évtizedes vezetői tapasztalattal követtem el...

    Ma már abba a 8 -10 általános iskolai oktatásba bele kellene hogy férjen a KRESZ tanítása és szimulátoron bemutatni azt, hogy milyen volán mögül a gyalogos, kerékpáros, rolleres. Zebrán meg máshol is.

    mezis

  • Lauda

    félisten

    válasz koanla #61117 üzenetére

    Csak ugye a KRESZ-t szereti mindenki úgy érteni, hogy ami kedvező számára, azt mindenki _más_ tartsa be, ami pedig kevésbé, azt jobb gyorsan el is felejteni

    Sorry, ez egy általánosítás, ami nyilván nem is lehet igaz. :) Én úgy látom, nálad éppen az történik, amit írsz, hogy a neked kedvező részét értelmezed csak a kresznek, holott a szóban forgó esetnél ez pont egy hibás végkifejlethez vezet.

    Amúgy szerintem ez egy nagyon jó kis topik. Az eseteket általában mindegyik résztvevő szemszögéből át szoktuk beszélni és ezekből a beszélgetésekből rengeteget lehet tanulni. Persze előfordul, hogy akinek nincs igaza/hibásan tudott valamit az megsértődik és elvonul, ez már intelligenciaszint kérdése. :)

    A gyalogátkelőhely ezzel a mentalitással dísznek van.

    Dehogyis. A gyalogosra vonatkozó szabály éppen őt védi, ha az autós megszegné a rá vonatkozót, akkor se történjen baj.

    Mintha a macisajt is az lenne. Ja, hogy az valamiért mégsem..?

    Semmi összefüggés, mert a kresz szerint az elsőbbséggel rendelkező járművezetőnek nem kell arról meggyőződnie, hogy az elsőbbségét megadják-e/veszélyes-e behajtania az útkereszteződésbe. Kivéve persze a megkülönböztetett jelzéseket használó járművezetőket, de az megint egy másik téma.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák