Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • amol

    addikt

    válasz NoLF #11942 üzenetére

    A helyesírásellenőrző nem ér semmit mert amit rendszerint lefuttatnak az - Word F7 - hemzseg a hibáktól. Ezért is olyan hitvány a bulvársajtó. Képzett emberek kellenének inkább akik tudják mi az a magyar nyelv és veszik a fáradtságot hogy átfussák a cikkeket kiadás előtt. Van egy ismerősöm aki korrektor volt, ő mesélte milyen szemetet okádnak ki magukból a mondvacsinált "újságírók". Olyan ismerősöm is dolgozott újságíróként akinek köze sincs hozzá, gondolom nem ő az egyetlen.
    De igaz, ennél még az F7 is jobb lett volna. A nyelvi igényesség manapság már nem követelmény. Nem csak a helyesírásról, a nyelvhelyességről, a tömérdek vessző- és elválasztási hibáról van szó. Kiforgatva megírják a semmit ötször, a nép meg abból tanul meg hibásan írni mert ugye a "sztárhíreket" követni kell. Érdekes módon ezek a "sztárhírek" csupa olyan emberről szólnak akikről vagy soha az életben nem hallottam vagy akik egyszer előfordultak már valamilyen médiában. Ettől itt már sztár az ember. Dívákról meg fenegyerekekről, szívtiprókról olvasni akik igazából jó eséllyel senkik.
    Kicsit elkanyarodtam de még egy: volt egy műsor amiben feltették a kérdést Kiszel Tündének hogy ő valójában kicsoda hogy ennyit foglalkoznak vele. Nagy hebegés-habogás végén az derült ki hogy ő szokott szerepelni itt-ott. És ebből ő megél. Mert mi megfizetjük, mert vagyunk akkora marhák hogy megvesszük és megnézzük ezt a sok ganét ahelyett hogy hagynánk csődbe menni az egész semmirekellő bagázst. Gratula. Anettka, Beja asszony, Fekete dákó, stb. dettó. Ehh. :W

    Bocs az offért, elragadtattam magam. Én egy sima PH! hozzászólásban nem engedek meg magamnak olyat amit ezek nyomtatott sajtóban.
    Nem beszélve például arról a rakás szarról aki ezt le merte írni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák