Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Declare

    őstag

    válasz Sipi16 #10642 üzenetére

    Ez mondjuk érdekes, hisz ha valahol igazán megnöveli a fékutat az abs az a jeges út, ott nincs sok értelme.

    De pont ma hallottam a tv ben reggel, hogy az unio a légzsák és az abs mellett kötelezővé akarja tenni az ESP t, a gumiabroncs légnyomás ellenőrző rendszert és talán a kipörgésgátlót (ez utóbbiban nem vagyok biztos). Persze az importőrök kézzel lábbal kalimpálnak ellene, mert ugye ez így megdobja a kis kategóriás kocsik árát is legalább 200 ezerrel és ez nem épp egy nyerő dolog. De ennek ellenére én tapsolok és igazat adok nekik, remélem megteszik ezt a lépést.
    Ha összeszámolnánk hogy nagyvalószínűséggel hány balesetet lehetett volna megelőzni eddig ha bent vannak a kütyük minden kocsiba, azt hiszem elkerekedne pár ember szája (legyen az vezetni nem tudó és magát vezetni tudónak mondó ember)

    Nesa: Az ABS előnye nem ott jön ki hogy kimész a szép nyári napsütésben egy elhagyatott útra, meghúzol egy vonalat, gyorsítasz pl 100ra és leméred hogy hány m alatt állsz meg........erre próbáltam példát mondani is tegnap....de látom hiába...ha vészhelyzetbe kerülsz az abs nélkülivel 5m t tolod az eléd kerülő akadályt, az abs essel 8m t tolnád, de nem fogod, mert ki tudod vészfékezés közben kerülni.......de mind1 hagyjuk, szar az abs, a sok buta ember elektronikája, amivel megnő 2-3m el a fékutad és lehet hogy pont emiatt nekimész a szembejövőnek.... :U

  • nesa

    veterán

    válasz Sipi16 #10642 üzenetére

    Epp Hoba no meg a fekut leginkabb ABS eseteben.

    Megneznel hoban jegen :) most johelyen kopogtattal be azthiszem:) mivel hegyen lakom olyan reszen ahol NULLA mondom NULLA a hoeltakaritas(es nem kispalyas az ut felfele) a telen altalaban en toltam le a kocsi elejevel a havat meg volt hogy felfele is :) ami ugye idovel megolvad aztan lefagy... de en minden nap jartam dolgozni kocsival.
    Amugy tukor jegen tok mind1 hogy milyen elektronika van a vasba ugyis ara megy amere akar... csak a szogesgumi a megoldas... meg szerencse hogy ritkan alakul ki tiszta tukor jeg az utakon (altalaban csak onos esso hatasara) egyeb esetben piszkos a jeg ami azert autozhato.

    Es ujabb vitara adhat okot hogy miert tudok le fel kozlekedni mikor masok elakdnak ,azert mert nem 215/xx gumikat hasznalok telen hanem 155/80 mivel telen a keskeny gumi a jo, de ezen mar nemakarok vitazni en lakok hegyvideken ahol nem takaritanak.

    Ja es a telen van hely-ter a sajat onkepzo treningre ugy hogy senkit nem veszelyeztetek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák