Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz muranyig #85379 üzenetére

    "Azt nem értem, hogy minden teszt kihozza, hogy milyen kafa videóra, stb..., meg a youtuberek is mind pana gh-kal videóznak. Nekik is ilyen vajon, vagy az gyorsabb?"

    A profi, félprofi videózásban azért ritka az AF használat vagy legalábbis nem úgy használják, ahogyan te akarod (pl: egy vlogger önmagát videózva nem mozgó téma). Az iPhone könnyen talál fókuszt, mert gyakorlatilag pár métertől már végtelen a mélységélesség. Próbálj visszarekeszelni, hogy nagyobb mélységélességet nyerj és kevésbé mozogjanak ki belőle a gyerekek, több ideje legyen az AF-nek korrigálni.

    Ha egy DSLR/MILC gépre azt mondják, hogy príma videóra, akkor a legritkább esetben értik ezt az AF teljesítményre. Én például nem is nézem, ha statikus témán rajta tud maradni indokolatlan hunt nélkül, már boldog vagyok (igen, néha már ettől is boldognak kell lenni).

    (#85385) eeaa: Kíváncsi vagyok az eredményre. Köszi!

    [ Szerkesztve ]

  • Mercutio_

    félisten

    válasz muranyig #85387 üzenetére

    A technológia (szenzor méret) miatti sajátosság. Mivel hangyaf@nyi a szenzor így alapból szinte minden az éles tartományba esik, emiatt valójában alig kell valamit lekövetni.

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

  • Grga_Pitic

    aktív tag

    válasz muranyig #85379 üzenetére

    Hát ilyen ez a popszakma, nincs sehol se kolbászból a kerítés. Ez egyén függő, de a jó CAF és a jó stabi közül utóbbit választanám úgy, hogy a GM1-el + Olympus objektívekkel egyik sincs most nekem. :D

    Igazából nem tudom beleélni magam a szituációba, pedig nekem is van két kisgyerekem, de:
    1. Gyerekek mellett eleve szinte lehetetlen annyira puccba vágni a lakást, hogy élvezhető hátteret biztosítson, és ne azt nézzem a felvételen, hogy mekkora kuplerájt csináltak, vagy miért lóg be a ruhaszárító.
    2. Ha mégis sikerülne az előbbi művelet, akkor viszont a szűkebb hely miatt a 12-32mm jöhetne szóba videóra, de ott f3.5, <17mm fókusztáv és Full HD felbontás esetén a mélységélesség már nem is kicsi.
    3. Ha meg a 25mm-t használod a kevés fény miatt, akkor ott már eleve rángatózás minden felvétel, ha a mozgó gyerekeket akarom levideózni.

    2-3 hónap és itt a tavasz, lehet menni ki a szabadba, ott a szükségszerű rekeszelés miatt kevésbé lesz ez probléma, viszont kézből videózáshoz a jó stabi nem jön rosszul.

    Nem túl dinamikus gyerek témákra (értsd: nem azt fotózom, hogy össze-vissza rohangálnak) nekem már a GM1 AF is vállalhatóan használható arcfelismeréssel, pedig a DFD-t hírből se ismeri.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák