Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • |AP|

    veterán

    válasz jjeahh #67805 üzenetére

    hát... ha lenne egy 12-40-em, valószínűleg én is azzal lőném a legtöbb képet :)

  • hibavissza

    veterán

    válasz jjeahh #67805 üzenetére

    Szépek. Viszonylag kevés az a helyzet, ahová egy 12-40 + m5 nem elég. :D

  • Mercutio_

    félisten

    válasz jjeahh #67805 üzenetére

    Ahogy a linkre vittem az egeret nézem, hogy alul kiírja: bipoláris, na gondoltam ez is valami gógyis, aztán leesett, hogy csak már fáradt vagyok a melótól :DDD

    hibavissza: Az első négy üt rendesen, de a többi között is van 1-2 jó, tényleg válogatnia kellene.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

  • .mf

    veterán

    válasz jjeahh #67805 üzenetére

    Nyehehe...
    A fotós, akit Jeah egy héttel ezelőtt emlegetett, a DPR-en Reader's Showcase-t kapott :))

    MrChris: "nekem a G6 oled evf-e mindig 'négyzethálós' érzetet nyújt mikor belenézek."

    Kapcsold ki a kompozíciós segédrácsot ;]
    Nekem nincs ilyen érzetem. Biztos sok tényezőtől függ, felbontás, méret, optika, szem. Az EM10m2-nek 2.36 MPx és 0.62x, annál már nem hinném, hogy lenne ilyen gond.

    Jeni: "nem olvastam vissza"

    Öreg hiba :U

    Gorgo: "Ehhez képest nincs tér már felette. EM5 mk2 értelmesen csak műteremben használható a 40mpix módban, EM1 meg 'csak' PDAF-ben ad hozzá"

    +időjárás-állóság, +akkus markolat. Ritkán, de már mindkettő jól jött.
    Én is hasonlót írtam kicsivel feljebb: egyre kisebbek a különbségek a 3 szint között. Egyszerűbb lenne csak 2.
    EM1m2-re leszek majd kíváncsi (meg A7m3-ra).

    "Illetve a 60 fps elvben nem segíthetne abban, hogy ne essen szét a kép gyors mozgásnál?"

    Ha a mozgás miatt esne szét / lenne darabos / lenne rázkódás benne. De a szétesős, blokkosodós, elkent-részlethiányos inkább tömörítés számlájára írható. S szerintem inkább az lesz, mint gyors mozgás.
    Nyáron tesztelgettem ezt kicsit motoron sisakkamerával (még mindig kösz Studi! :R ) -- ott ám van gyors mozgás, annyira száguldozni sem kell, a szűken az út melletti részek: fák, kövek, árnyékok, már akkor is elég gyorsan suhannak és a sok részlet és fény-sötét ki is hozza ezeket a hibákat. 720p30 8Mbps, 1080p30 16Mbps, 1080p60 24Mbps. A 8Mbps-os 720p távolra nézve méretéhez képest még nem rossz, de a közelben gyorsan elsuhanó dolgok, főleg árnyékok, teljesen szétesnek, blokkosodnak. Szinte élvezhetetlen. A 16 Mbps-os 1080p30 viszont már egész jó, és kicsi a különbség a 1080p60-hoz képest.

    Jmakk: "Komolyan nem tudom elképzelni milyen újdonság fog belekerülni az E-M1 II-be."

    A nyilvánvaló: továbbfejlesztett PDAF, több kereszt-érzékelővel; meg gyorsabb és pontosabb hibrid AF en bloc. Ami amúgy geciség, hogy csak az EM1-ben van, mert lassan a konkurencia minden gépében alap a hibrid AF, itt meg csak a csúcsgép kiváltsága. Ezen kívül azok, amik az EM5m2-ben és EM10m2-ben már megjelentek, pl. EM5m2-féle forgatható kijelző, ez az új AF-pad.
    Ami még várható: az új 20 Mpx Sony szenzor (esetleg új procival); az EM5m2 féle High-res mód továbbfejlesztve (4-képes, kézzel kitartható), nagyobb EVF (XT1 / A7R2).
    Jó lenne még: szoftveres javítások, pl. paraméterezhető auto-ISO, okosabb bracketing, kombinált High-res + expo-bracketing, élhetőbb MySet-ek (elnevezhető, tárcsára kitehető -- többre értékelnék egy myset tárcsát, mint a módválasztót), külső tápcsatlakozó a vázon.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák