Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ribarszki

    őstag

    válasz Rum.cájsz #53854 üzenetére

    Vigyél egy túraobit, 14-150mm és öröm bódottá. Vagy ha nagyon kicsiben akarod megúszni, szinte kompakt méretekkel akkor tegyél rá egy fix Pana 20/1.7 obit. Mellé bedobsz egy Olympus 45/1.8-at portrézásra és ennyi. Én úgy látom sok keresgélés után, hogy ez a két legobb árérték arányú objektív jelenleg a piacon. A Pana 20/1.7 és az Oly 45/1.8.

    Aztán majd mások megcáfolnak.

    Nem rossz az Olympus 14-42-es kitobi, de nekem valahogy nem jött be. Színei, kontrasztja nem az igazi. Nehéz megmondani, de valami hiányzott a képekből.

  • Studi

    addikt

    válasz Rum.cájsz #53854 üzenetére

    Nem, semmivel nem rosszabbak, mint más gyártók hasonló zoomjai. De mi nagyon szeretjük a fixeket. :)

    Amit a zoomok közül jobban szoktak dícsérni az átlagnál, alap tartományban: a Pana 12-32-t a nagyon apró mérete, és az ekv 24mm-es induló gyújtótávolsága miatt, valamint a régebbi Pana 14-45 és a legújabb Pana 14-42 obit, az átlagnál kicsit jobb képe miatt.
    Ha szereted a zoomok kényelmét, akkor mindhárom túristazoom is korrekt képet varázsol (Oly 14-150, Pana 14-140 két verziója), vagy a kétzoomos felállások is jó kompromisszumok. Árban most a 14-42-k olcsók, és az Oly 40-150-ek. Képben talán a Pana 14-42/II és 45-150 kombinációja a legjobb.

    Annyiféle hasonló teljesítményű zoom van a rendszerben amúgy, hogy nehéz közülük kiemelni bármit is.

    És persze vannak a pro zoomok...

  • Schanyee

    senior tag

    válasz Rum.cájsz #53854 üzenetére

    Ha nem kell a nagy fényerő akkor a Pana 12-32 is egész jó ilyenre. Jó kicsi, 12-ről indul, hátránya talán az lehet, hogy csak 32 a vége, de ez engem street fotózásnál nem zavart egyáltalán. Csak nincs neki használt piaca, aki megveszi nem sűrűn adta eddig el. Plusz jó minőségi cucc, asszem alu a váza.

  • .mf

    veterán

    válasz Rum.cájsz #53854 üzenetére

    Na látod, már más a leányzó fekvése.
    Ha túrázás, akkor kérdés még az, hogy mennyire van kedved / időd obikat cserélni. Ha stabis Oly vázad van/lesz, akkor az Oly 40-150 olcsó (használtan 40k) és jó képű. A nagy átfogásúak közül az Oly 14-150 és Pana 14-140-II (f3.5-5.6) járt nálam, és képileg az előzőt találtam jobbnak, de lehet, hogy ez csak az egyes darabok variancája; mindenesetre 14-150 az irányjelzős aprón is van éppen pár eladó (80-90k), míg a 14-140-II újabb, ritkább, drágább (120k); viszont stabis, ha Pana gépet veszel.
    Alapzoom:
    12-32 nagyon kicsi és kompakt, és jó a képe (inkább a hosszabb végén); viszont ritka.
    Az Oly 14-42-II-R nagyon olcsó (használtan 20-25k), kompakt és korrekt képű.

    Mint feljebb írtam, nálam az alapkiszerelés EM5-ön 12-32, valamint 17 és 45. Ez jön velem alapból mindenhova. Aztán ehhez teszek még hozzá egy-két dolgot, attól függően, hogy mi várható:
    - 14-150, ha turistáskodni megyek
    - 25 f1.4, ha gyenge fénybe megyek fényképezni
    - halszem, mert néha kedvem támad hozzá, valamint mert nincs UWA fix a rendszerben.

    A 20-as még egy kompakt, fényerős, éles obi, használtan 70 körül is ki lehet fogni, és egy praktikus látószög. Én inkább a 17-est szoktam használni a látószöge és a gyorsabb fókusza miatt; viszont az nagyobb, kevésbé éles és drágább.

    Attól függően, hogy mekkora a kereted és mik a preferenciák (mennyire kell tele, mennyit portrézol, mennyire fontos a méret), a helyedben a következőket fontolnám meg:
    - 14-150 (általános nappali túraobi) + 20 (univerzális kompakt fényerős fix estére)
    - 14-42-II-R + 20 + 45 (portréra kistele) vagy 40-150 (természet, város, de portrénál kevesebb boké és kevésbé éles)
    - 12-32 (szélesebbről indul, kisebb, élesebb, de drágább) + 20 + 45 vagy 40-150

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák