Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.vr

    őstag

    válasz arn #27631 üzenetére

    "Nem hiszem, hogy barmelyik obis stab labdaba rugna az em5 stabjaval szemben, akarmilyen fokusztavon."

    Na a következőket inkább felvetésként linkelem, mert nincs ebben kellő elméleti tudásom és gyakorlati tapasztalatom sem (mert az alábbiakból egyik sincs nekem sajnos :) )

    Amit most gyorsan találtam hogy milyen elvi előnye lehet az optikainak a szenzorossal szemben hosszú teléknél (anno nem biztos hogy itt olvastam de végülis mindegy. Azért nagy tudományosságokra ne számítsatok :) )
    lens-stabilization-vs-in-camera-stabilization

    "Disadvantages of Sensor Stabilization:
    (...) Not very effective for long telephoto/super telephoto lenses – the longer the lens, the more the sensor has to move to compensate for the shake. Because the space for such sensor movements is limited, sensor-stabilized lenses are generally less effective than optically-stabilized lenses."

    Itt pedig egy teszt a Pana 35-100 stabijáról (majd aki sokat foglalkozott már ilyesmivel megmondja mennyire korrekt)
    Panasonic_35-100_mm_f_2.8_image_stabilization
    "As you can notice the maximum distance between these two curves reaches 3.8 EV and such is the efficiency of the optical stabilization of the Panasonic 35-100 mm. It is a very good result, even a tad better than that of the 12-35 mm model."

    (Mlaca-nak amúgy van 12-35, jól emlékszem? Meg Ő nyilván próbálta az OMD-t is, szóval legalább szubjektív benyomás lehet róla. Persze ez nem a hosszú tele tartomány (mondjuk még a 35-100 sem feltétlenül.
    De biztos lehet találni a neten pana 100-300zal is tesztet, majd próbálok keresni én is )

    (ami még érdekes lehet az elsőként linkelt cikkben, hogy szerinte van különbség alacsony fényben a fókuszálásban (ez az optikainak kedvez) illetve a bokeh-re történő hatásban (ez meg a szenzorosnak) Na ilyen szempontokra nem emlékeztem, és nem is tudok benne érdemben állást foglalni, talán majd valaki)

    [ Szerkesztve ]

    "Oscar bácsi meg nem gyütt"

Új hozzászólás Aktív témák