Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ixion77

    őstag

    válasz Lex Icon #39542 üzenetére

    Úgy látom, a piac a te verziódat árazza: masszív karanténok, lezárások, bezárások, ellátási láncok leállása.
    DAX -5% egy nap alatt? Yikes!

    [ Szerkesztve ]

    "Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

  • Ixion77

    őstag

    válasz Lex Icon #39542 üzenetére

    Nahát, csak most vettem észre hogy belém lett kötve....

    Jaj. Oppenheimer a tőzsdén folyó "vérre gondolt", szerintem.

    Nyilvánvalóan. Én is. Az "amikor vér folyik az utcán" meglehetősen közismert kifejezés tőzsdei körökben.

    A hivatalos szervek szerintem nem osztják a járványokra vonatkozó stratégiai elveidet. Olyan nem lesz, hogy mindent elengednek, mert úgyis mindegy. Ha kell országos szintű karantént is meg tudnak oldani kijárási tilalommal és katonasággal, rendvédelmi erőkkel, ahogy Kínában is csinálták. A bolygó ezen felén a demokrácia "szentsége" miatt nem lépnek ilyen határozottan fel.

    Mindegy, hogy miért nem teszik, a lényeg hogy nem teszik. Az én meglátásom szerint azért nem azért nem teszik, mert a demokrácia szent, hanem mert egy bizonyos szintű fertőzöttségi szint után már többet ártana mint használna. Alias "már úgyis mindegy".

    A világméretű magas halálozási vírusjárványról linkelhetnél valami hivatalosat, mert úgy tudom, a gyilkos, erős vírusok pont azért nem tudnak elterjedni, mert a túl rövid lappangási idejük miatt nem "jutnak messzire".

    Ez jó lesz?
    Talán azt is el tudod fogadni, hogy
    ad 1) ha egy ilyen létezik a természetben, valószínűleg több is lehet
    ad 2) nem feltétlen ismerjük még minden vírusok legrosszabbikát.

    Szóval a saját anyagi érdekeid miatt nem kellene fokozni a pánikot még ily' kis méretben se! :U

    Azt még te sem gondolhatod komolyan hogy egy világvégi ország IT oldalának alig olvasott fórumán megosztott bármilyen véleményem fogja a pánikot úgy befolyásolni, hogy az érdemi hatással legyen az tőzsdepiacra, és azon keresztül az anyagi érdekeimre!

    [ Szerkesztve ]

    "Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

Új hozzászólás Aktív témák