Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Attis7

    tag

    válasz nafikra #114636 üzenetére

    Vékony a mezsgye:

    pmáp büntivel 6,9%
    d250219 dkj 6,26%
    fixmáp büntivel 6% (plusz a negyedéves kamat miatt néhány század százalék)

    Jövő április 22. után meg ki tudja mi lesz, ha papíron 5%-ra lefaragják az inflációt akkor a fixmáp már 2 évre jobb lesz.

    [ Szerkesztve ]

  • confuser

    senior tag

    válasz nafikra #114636 üzenetére

    Én a MÁK-on vásárolt PMÁP, FixMÁP, DKJ mellé bedobnám 4. opcióként a másodforgalmazott "régi", 18%+-os PMÁP-okat, pl. K&H értékpapírszámlán.

    A vásárlás foglalkozós, mert nagyon aktívan kell figyelni hogy mikor jelenik meg egy eladott PMÁP csomag (nekem tegnap délelőtt sikerült egy kisebb mennyiséget vennem, de már 3 hete figyelem naponta 1-2x), viszont akkora a kamatkülönbség, hogy még a magas értékpapírszámla költségek mellett is jelentős a hozamkülönbség. Leírva sehol sem találom, de telefonon azt a tájékoztatást kaptam, hogy az értékpapírszámla költsége negyedévente az állományi díj 0,04%-a / min 500 Ft / max 10000 Ft (10M-nél 4000 Ft), illetve amit megtaláltam a honlapjukon állampapír árfolyamtáblát, aszerint és a tegnapi tranzakcióm alapján vásárláskor 2%-ot egyből benyelnek (spread?), visszaváltásnál nem tudom hogy van-e további 1%, de ha igen, akkor is ~14,5% a költségek utáni hozam, ami több mint a duplája a jelenlegi MÁK-os alternatíváknak.

    Ilyen összegnél szerintem megfontolandó, mert szemmel látható a hozamkülönbség (~0,75M a MÁK-on vásárolt 7,9%-os PMÁP-hoz képest), de időigényes (értékpapírszámla nyitás, vásárlást ki kell fogni).

    @#114650 Begi
    Úgy lehet hogy működik, de úgy tudom már nem lehet így bankszámlát nyitni, nálunk sem így van, így nálunk felejtős volt, főleg hogy ahogy írtam, drága az MBH EP. Én is csak azért vagyok ott, mert kapok rá munkáltatói támogatásként minimális ingyen pénzt, amivel majdnem kompenzálva van a magas költsége, cserébe meg kényelmes. Feleségemnek viszont a magas költségek miatt nem ott nyitottam, hanem az Új Pillérhez, oda küldözgetem a bankszámlakivonatot havonta.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák