Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fekete83

    csendes tag

    Suiasztok!

    Van egy Samsung 500GB-os sata 2-es vinyóm ami multkor dvd írásnál kattant egyet és elveszett az iso tartalma. chkdsk semmi hibát nem talált de 97%-nál kattant. Leteszteltem HD Tune nevű progival az 1 rossz block-ot talált benne. Aztán felraktam ezt a Hard Disk Sentinel-t ami 39 gyenge szektort látott. mivel suta voltam rájönni hogy hol ven ebben a teszt rész tovább teszteltem más programmal. minden tesztnél kattanás aztán egyre több gyenge szektor: 40, 41, 52, 70, 69, 70, és most jön amit nem értek: telemásoltam adattal addig hogy 480 kb üres hely maradt rajta, gondoltam ha hajtom bedöglik vihetem garira. És kicseréltem a sata kábelt. Újabb teszt a HD Tunes sel most nem talált hibás blockot, nem kattant, és a hd sentinel pedig már csak 14 gyenge szektort lát... visszacseréltem a sata kábelt hátha az a rossz, de a teszt ugyanazt adja. Akkor ez most mit jelent? ahogy olvasom itt ezzel nem vihetem gariba. Megjavolt a vinyó? És mennyire gáz ez a 14 gyenge szektor? Lehet ez csak vészriadó? Spórolhatok új vinyóra, vagy elég ha veszek egy HD szentinel-t? :D Azt tudom hogy nem kattog.

Új hozzászólás Aktív témák