Hirdetés

Aktív témák

  • -Devil-

    aktív tag

    Tök jó, szóval nem csak én vacakoltam ilyesmivel. :D

    Én is kipróbáltam több beállítást, és tényleg hihetetlen, mennyi plusszt ki lehet facsarni a gépből.
    Nemtom hányan ismeritek a WPCREDIT nevű progit. Nagyon jó kis progi, a chipset illetve a PCI-busz ''regisztereihez'' (vagy mikhez) enged közvetlenül hozzányúlni. A BIOS állításán kívül azért használtam még ezt a progit is, mert így sokkal több dologba bele tudtam túrni, amiket esetleg a setup nem engedett. Igaz az én gépem se új, de hozott egy kis plusszt a ''chipset-tuning''. A kezeim közé került a VIA KT133A chipset leírása, így a WPCREDIT-tel lehetett játszani, tudtam mihez kell hozzányúlni. A gép: Asus A7V133, AMD Athlon 1333 MHz, 512MB PC133 Noname SDRAM, 3Dfx Voodoo3 3000 AGP. A fontosabb opciók amik a setup-ból is elérhetők:

    CAS Latency: 2T (Ha a memóriák bírják, minél kisebb, annál jobb)
    RAS Precharge Time: 2T (Ha a memóriák bírják, minél kisebb, annál jobb)
    RAS To CAS Delay: 2T (Ha a memóriák bírják, minél kisebb, annál jobb)

    Ezek nagyban megnövelik a memória teljesítményét.

    PCI Master Read Caching: Enabled (picit gyorsít)
    PCI Delay Transaction: Enabled (gyorsít, kell a PCI 2.1 kompatibilitáshoz)
    PCI To DRAM Prefetch: Enabled
    Byte Merge: Enabled
    Memory Data Drive Ext. : Enabled
    SDRAM Com. Drive Ext. : Enabled
    DIMM Interleave Setting: Auto/1Way/4Way (ha lehet, mindíg a 4Way kell, ennél a lapnál AUTO)
    I/O Recovery Time: Disabled
    Video Cache Memory Mode: UC/USWC (USWC-vel gyorsabb volt, bár VGA-ánként változhat)
    AGP Fast Write Protocol: Enabled (ez Voodoo-n nem számít, de a komolyabb kártyákon nő tőle a sebesség rendesen)
    A setup-ban én ennyit tudtam állítani, ezután jött a WPCREDIT. A következőket csak ezzel a progival tudtam variálni, más alaplap setup-jában lehet, hogy benne van:

    Active command to Precharge command latency: 6T --> 5T (Ez nagyon nagyot dobott a memória írási sebességén, az Aida32 memória-írás tesztjében 410MB/sec-ről 450MB/sec-re nőtt a sebesség! Ez nem kamu, nekem is a padlóig zuhant az állam! :D )

    PCI I/O cycle post write: Enabled
    AGP to PCI Master or CPU to PCI Master turnaround cycle 2T/3T --> 1T
    DRAM Speculative read: Enabled
    AGP to DRAM prefetch: Enabled
    PCI Fast Back-to-Back Write: Enabled

    Ezek voltak azok a pontok, amik nálam számítottak. Csak érzékeltetésképpen: 1984 pont-ról indult a 3DMark2001SE (oké, V3-mal ne várjunk túl sokat), mire végeztem 2130 pont lett belőle. Megjegyzem, hogy a VGA és CPU sebességén egy Hz-nyit sem emeltem, és a gép ugyanúgy stabil, mint azelőtt volt. Egyébként a chipset tudna 1T-s CAS Latency-t is, csak ezt a memóriák nem komálták... :D

    Értek hozzá Pista bácsi! Kék a fázis...

Aktív témák