Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szten Márs

    nagyúr

    válasz Pepe87 #6385 üzenetére

    Huhh... hát ha a mérletkorlátot eltörlöd, akkor neked is Panasonic FZ50. Méretkorláttal együtt Canon S5 IS - főleg a videó felvétel minősége miatt, állítólag igen jó, sajnos én nem tudom, nem szoktam ezt figyelni egy gépnél. Ha még kapsz, akkor egy Fuji S9600 is remek választás lenne neked, de ott szintén a mérettel lennének bajok. Kis gépek közül, ha nem kell nagyon nagy zoom a Canon 5xx és 6xx sorozatot is érdemes szemügyre venni. Igazából mozgó témáról, meg éles képek, meg ilyesmi nem a kompakt kategória sajátja és 130 ezerből egy belépő tükörreflexes simán megvan, Canon EOS 350D, Nikon D40 és Pentak K100D super is. Csak ott ugye hiányzik a videófelvételi lehetőség és ezek a gépek sem férnek el éppen zsebben - cserébe milliószor jobb fényképeket készítenek, mint a kompaktok.

    mimike:
    Igen... sok megapixel kis helyen -> nagy zaj -> erős zajszűrés kell, hogy ezt leplezze -> mosott kép a végeredmény. Ezt látod. Ez a mai tendencia, ebbe az irányba "fejlődnek" a fényképezőgépek :(

    [ Szerkesztve ]

  • Szten Márs

    nagyúr

    válasz Pepe87 #6398 üzenetére

    Belépő szintű DSLR-t, a képminősége és bővíthetősége miatt. Egy fényképezőt a fényképekért szeressen az ember alapon :D
    FZ50-et a mai bridge kategóriában korrekt képminősége, jó optikája, manuális fókusz- és zoomgyűrűje, valamint remek optikai képstabilizátora miatt.
    Az S9600-at a jó nagylátószöge miatt, a bridge gépekhez magas használható ISO-i miatt, valamint itt is megvan a manuális zoom és fókuszgyűrű.
    A többit meg csak akkor, ha nagyon fontos a kis méret.

Új hozzászólás Aktív témák